Domácí zápasy žáků se Starým Městem

V sobotu 20.4.2013 nastoupili naši žáci k prvnímu jarnímu dvojutákání krajské soutěže. Soupeř přijel ze Starého Města a narozdíl od našich kluků už měl odehráno jedno soutěžní kolo, pro které se jednalo o první zápas venku po téměř půlroční pauze. Starší žáci soupeře porazili 4:1 a mladší mu podlehli 1:8.

Nejdřív nastoupili k zápasu mladší žáci, i když u nás ses píš jednalo o kombinaci přípravky a mladších žáků a na hřišti se to muselo projevit. Kluci se snažili a bojovali, ale v koncovce se projevovala fyzická vyspělost soupeře. Poločas jsme prohráli 0:3, naši jedinou branku dal ve 44´ Patrik Štefek po krásné kombinaci s Ondrou Giňovským.

Vedoucí Strnadel Tomáš

Starší žáci nastoupili proti soupeři, který jim napodzim uštědřil jedinou porážku v soutěži. Po poločase 1:1 nakonec vyhráli 4:1, ale k výhře jsme se hodně protrápili. Na chlapcích bylo hodně znát, že jsou poprvé po půl roce na velkém travnatém hřišti. V prvních minutách si vypracol Dan Urbiš dvě velké šance, ale nedal, mezitím hosté zahrozili tyčkou. V 10´ utekl obraně Marek Janša a vedeme 1:0. Kluky branka moc neuklidnila a hra byla plná nepřesností. Hluchých okamžiků v naší hře využili hosté ve 25´, kdy nepovedený centr od rohového praporku s přispěním silného větru zapadl do naši branky, je srovnáno na 1:1.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním rychle rozhodnout, ale dvě velké šance jsme neyvužili. Změna skóre pak přišla ve 49´, kdy Dan Urbiš obešel asi pět hráčů soupeře a střelou z úhlu překvapil brankáře a vedeme 2:1. Od té chvíle už kontrolujme hru a v závěru soupeři přidáváme na cestu ještě dvě branky. V 65´ se po rohu prosadil Radek Kublák a o dvě minuty později skore uzavřel Martin Mirola.