V sobotu 25.6 2016 proběhl na našem hřišti ,,fryčovický fotbalový den". Celodenní program byl zahájen ranním turnajem starší přípravky. Turnaj se hrál jako finálové kolo brušperské ligy v kategorii SP. Bohužel z kvalifikovaných mužstev dorazili jen zástupci Staříče a dvě družstva z Brušperku, doplnění o naše mužstvo. Hrálo se každý s každým dvoukolově. I přes velmi teplé počasí, zúčastněná omladina ukazovala, že už se z fotbalových dovedností něco naučila a že je kopaná baví. Konečné pořadí :

1. Fryčovice                - 16 bodů   18:3

2. Staříč                     - 12 bodů   11:6

3. Brušperk dívky         -   3 body      4:9

4. Brušperk                 -   2 body      1:16

Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře, za což patří dík hráčům, trenérům, rodičům a v neposlední řadě rozhodčímu D. Žurovcovi. Závěrečné předání medailí,pohárů,spolu se sladkostmi pro děti, toto jen umocnilo. Děkuji všem, kteří jakkoli pomohli s hladkým průběhem turnaje.

     Odpolední program začal s mírným zpožděním plánovaným turnajem ,,veteránů", neboli hráčů nad 35 let. Rádi jsme opět po roce přivítali zástupce Kométy Prešov, kteří dorazili již v pátek. Dalšími zúčastněnými byli hráči Brušperku, Hukvald, Denasu FM, bývalého Slezanu FM, Štramberka a dvě  družstva postavily domácí Fryčovice. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým.   Pořadí ve skupinách :

 A - 1. Štramberk , 2. Brušperk , 3. Fryčovice ,A' , 4. Hukvaldy

 B - 1. Fryčovice ,B' , 2. Slezan , 3. Prešov , 4. Denas

 V dalším kole hrály mužstva 1A-2B a 2A-1B semifinálové zápasy a 3A-4B a 4A-3B o další umístění. Po těchto utkáních proběhl malý turnaj ,,o penaltového krále dne", do kterého každé mužstvo nominovalo dva své zástupce. Tuto dovednostní soutěž vyhrál zástupce TJ Kotouč Štramberk - Tomáš Dostál. Poté už následovaly zápasy o umístění a zde je konečné pořadí zúčastněných družstev turnaje pod záštitou SMOPO a hranému jako memoriál Miloše Kubláka:1. Štramberk , 2. Brušperk , 3. Slezan , 4. Fryčovice ,B' , 5. Prešov , 6. Fryčovice ,A' , 7. Denas , 8. Hukvaldy

 Zápasy ukázaly, že i hráči starších ročníků, ze svého umu moc neztratili, ba přidali občas i něco k pobavení, pro tu hrstku diváků, co sem dorazila. Fotbalově se odpoledne povedlo, jen škoda, že ne za většího zájmu veřejnosti. Snad příště, máme v úmyslu tento turnaj zopakovat i za rok. 

 

  Na závěr našeho fotbalového dne, proběhla na našem hřišti mini zábava, na které nám hrál a zpíval Milan Šmiřák a hudbu pouštěl Vráťa Konečný. Pánové se svých rolí zhostili na výbornou, za což jim patří náš dík. Hudba na výbornou, i toho jídla i občerstvení bylo dost, jen ten zájem veřejnosti nic moc. Očekávání byla větší. Nevadí, kdo přišel, tak si to snad užil. 

V neděli jsme se rozloučili s chlapy z Prešova, kterých letos dorazilo 15 a tím pro nás skončila sezóna 2015-16. Sezóna až na sestup žáků vcelku úspěšná, za což patří dík všem hráčům, realizačním týmům, rodičům, fanouškům, no prostě všem, kteří nám po celý rok, tak i na fotbalovém dni pomáhali a pomáhají. Děkuji Všem. Je třeba taktéž poděkovat TJ Sokol Fryčovice, obci Fryčovice a všem přispěvatelům, za finanční a materiální pomoc v naší činnosti.

Děkujeme.

 Na závěr připojuji přání příjemného léta, povedených dovolených a za pár týdnů opět na shledanou na fotbale ve Fryčovicích. 

Předseda oddílu kopané Jiří Petráš