Výroční hodnocení oddílu žáků TJ Sokol Fryčovice za rok 2012

Na úvod také my zdravíme všechny přítomné na dnešní valné hromadě.
  Sluší se zde poděkovat všem našim příznivcům, kteří nám pomáhali a pomáhají v naší činnosti,
TJ Sokol Fryčovice, obecnímu úřadu, firmám Warstav a Klemp, rodičům a fanouškům.
               Zhodnocení roku 2012 jsme rozdělili na jarní a podzimní část fotbalové jaro pro nás již tradičně začalo zimní přípravou. Do oddílu žáků docházelo v průměru 20 chlapců ročníku 97-2001, trénujících 2x týdně pod vedením J. Petráše a J. Opluštila. Vedoucím mužstva byl Tomáš Strnadel. Zpestřením přípravy byla pro nás účast v krajské zimní lize, která se hraje turnajovým, vícekolovým, vyřazovacím způsobem. Účastní se jí mužstva okresu OV, FM, NJ. V kategorii mladších žáků se jednalo o 25, starších žáků 30 týmů. Jako nejúspěšnější oddíl roku 2011 kdy naše starší družstvo skončilo čtvrté a mladší svou kategorii vyhrálo, jsme měli laťku postavenou vysoko i letos. Cílem bylo hrát finálové turnaje v obou kategoriích. To značí, umístit se do 6 místa. Cíl byl splněn, i když na stupně vítězů to tentokrát díky nemocem a zraněním nebylo. To jsme ještě netušili, že v tomto duchu se to s námi potáhne po celý rok. Za zmínku stojí i účast na kvalitně obsazeném turnaji v Příboře, který naši starší žáci vyhráli.
                S příchodem jarních dní jsme se i my přesouvali z tělocvičny ven a připravovali se na zápasy v krajské soutěži, ve které jsme byli nováčky a kterou jsme na podzim výborně rozehráli. Jen optimisté očekávali, že v obou kategoriích budeme atakovat ty nejvyšší příčky, zvlášť když obě naše mužstva patřila k věkově nejmladším. Naším cílem bylo pozice udržet a favority potrápit. Těžili jsme především z útočné fáze. Vždyť tandem J. Masopust a M. Janša, byl nejlepším útokem v celé soutěži. Konečné 3 místo starších žáků a 4 mladších, bylo úspěchem všech. Chlapci se snažili po celé jaro a jen úzký kádr podlomený nemocemi a zraněními, je připravil o ještě lepší umístění. Ostudu neudělali, jak co se týče předváděné hry, tak chováním na hřišti i mimo něj. Dokázali, že do krajské soutěže patříme.
               Druhá část roku – podzimní, pro nás začala několika změnami a komplikacemi. Trenérský tandem Petráš - Opluštil se po třech letech spolupráce rozpadl. Místo pana Opluštila, kterému děkujeme za jeho obětavou práci okolo mužstva, nastoupil Pavel Janša. Dosavadní trenér st. Přípravky. Nastal problém, co se starší přípravkou. Dočasné společné tréninky s žáky se nám neosvědčily, toto se vyřešilo příchodem S. Paličkové a L. Staňka, kteří krátce působili v sousedním Brušperku. Další nepříjemnost nastala s termíny domácích zápasů, které kolidovaly s termínovkou ligového FM, za který od podzimu nastupovali 4 naši hráči. I to se podařilo, přeložili jsme si domácí zápasy na neděli. Co se nám vyřešit nepodařilo, byl úzký kádr. Oproti jaru nás opustili 3 chlapci ročníku 97 a dva s fotbalem skončili. Stav -5 hráčů oproti jarní sezóně byl pro nás kritický. Řešení – doplnění o hochy starší přípravky bylo nutností.
               A začala soutěž. Starší žáci jako jedni z favoritů, začali výrobně. Pět zápasů = 5 výher, skóre 39:6 a finále okresního poháru k tomu. Paráda. Mladší figurovali podle předpokladů ve středu tabulky. K naší smůle však přišla změna počasí, do toho školní pobyt v přírodě a výsledek – 8 nemocných hráčů. A super rozjetý tým se rozpadal. Některé zápasy se podařilo odložit, ostatní jsme museli odehrát ve značně oslabené sestavě. Zvlášť tým mladších žáků se tvořil těžce. Zbytek sezóny jsme odehráli prakticky se st. Přípravkou i přes snahu a nadšení, však na hráče o 2- 3 roky starší prostě nestačili. Konečné 10 místo v soutěži s bilancí 2 výhry, 1 remíza a 8 porážek, odpovídá naši hře i možnostem. Alespoň tým st. Žáků se na poslední dva zápasy dal dohromady a ukázal svou sílu. Na hřišti vedoucí Vřesiny, která všechny své zápasy vyhrála, jsme ukázali kdo je lepší a zaslouženě 4:2 vyhráli. Druhé místo v tabulce s bilancí 9 vítězství, 1 remíza, 1 porážka, skóre 57:12 není špatné. Dva body za Vřesinou a 6 bodů náskok na třetího, nás drží ve hře o postup do krajského přeboru. Pokusíme se, ale vše je odvislé od hráčského kádru a ten náš je bohužel úzký. Na tento stav jsme upozorňovali již před rokem. Snad se blýská na lepší časy. Trenéři mládežnických kategorií inicializovali setkání se zástupci sousedních Hukvald s návrhem spolupráce. Prozatím na úrovni mládeže. Počáteční oťukávaná narazila na úrodnou půdu a po oficiální schůzce na úrovni výboru a trenérů, nám byla přislíbena pomoc již na jaro formou stř. startu. Bude toto třeba dojednat se samotnými hráči a jejich rodiči. Snad vše dobře dopadne. Ve hře je i společné družstvo žáků pro příští sezónu. Uvidíme.
                Rok nám pomalu končí a my se stěhujeme o5 do hal. Rozjela se i krajská zimní liga. Naše A i B mužstva st. Žáků již mají za sebou základní turnaje. A začali na výbornou. Dvě první místa a přímé postupy do semifinále jsou nad očekávání. Proběhly již také tradiční turnaje SMOPO. Jak starší žáci tak překvapivě i mladší, své turnaje vyhráli. Výborně.
  Celkově můžeme rok 2012 hodnotit herně na výbornou. Kluci hráli, na co měli a u většiny je vidět posun dopředu. Rezervy mají v přístupu k tréninkům a v mentálním vnímání hry. To je už i na nás, trenérech, abychom je vedli správným směrem. Jistým obrazem jejich schopností jsou i pravidelné nominace do okresních výběrů v jednotlivých ročnících. 50% našich hráčů tak prezentovalo sebe a oddíl Fryčovic a dle ohlasů, jsou vidět. Taktéž 4 naši kluci hrají formou stř. startu za ligový FM. I zde mají svá místa a ve směs jen výborná hodnocení . Je třeba s tím to hráčským potenciálem a rozvíjet ku prospěchu všech.
                Na závěr děkujeme všem za přízeň a podporu. Zájemcům o větší množství informací doporučujeme webové stránky, o které se starají pánové V. Konečný a P. Adamovský. Přejeme všem klidné Vánoční svátky a v roce 2013 hodně zdraví a štěstí.