Fryčovice : Vřesina

V sobotu 1.6.20213 na den dětí jsme odehráli další dvojutkání krajské soutěže, kdy našim söupeřem byla FC Vřesina.

Mladší žáci svému soupeři podlehli 1:4 po poločase 1:2. K utkání jsme nastoupili pouze s 9 hráči, což znamenalo, že na střídání byl pouze jeden. Přesto jsme od začátku byli v utkání aktivní, ale hosté z ojedinělé akce před naší brankou skórovali. Ve 24´ pak tečovanou střelou z dálky vyrovnal Michal Václavík na 1:1. Hosté se však za minutu po rohovém kopu opět ujali vedení. Ve druhé půli jsme se snažili o vyrovnání, ale zkušenější a fyzicky vyspělejší hosté dokázali dokázali využít našich chyb a přidali další dvě branky. Přesto se za svůj výkon naši kluci nemusí stydět.

Vedoucí Strnadel Tomáš

Starší žáci v souboji o první místo v tabulce svého soupeře porazili 1:0 po poločase 0:0. Karty byly před utkáním rozdány jasně, my jsme potřebovali zvítězit a hostům stačila remíza, proto začali z hluboko zatažené obrany a čekali na brejky. V nervózní první půli jako první zahrozil hostující kanonýr Hrazděra, ketrý v 15´ nastřelil tyč naší branky. Ve 20´ pak střelou snad ze 40 metrů Dan Urbiš vystrašil brankáře hostů. Do konce první půle se snažíme udržet v tlaku, ale skórovat se nám nedaří i proto, že hosté hráli osobku na Marka Janšu. Na začátku druhé půle nás hosté vystaršili ze standartní situace, která skončila na břevně naší branky. Poté jsme už začali diktovat tempo hry a ani osobka na Marka Janšu už nebyla tak těsná, jelikož bránící hráč byl napomenut na držení za dres žlutou kartou. Klíčový okamžik nastal ve 48´, kdy se v rohu pokutového území v takřka ztracené situaci, kličkou mezi třemi protihráči, snaží uvolnit Martin Mirola, je faulován a rozhodčí nařizuje penaltu. K míči se staví kapitán Dan Urbiš a bezpečně proměňuje, vedeme 1:0. Do konce utkání jsme si vypracovali, ještě další 4 slibné příležitosti, ale výsledek se už nezměnil.
Do konce soutěže nám zbývají ještě tři utkání a v těch potřebujeme získat 7 bodů, abychom v soutěži zvítezili, máme to ve svých rukou.