Béčko porazilo Paskov

Výhra Béčka s Paskovem
V neděli 29.08.2012 odehrál tým Béčka další mistrovský zápas a to s mužstvem Paskova, který v loňské sezóně skončil na posledním 15 místě v Okresní soutěži se ziskem pouhých 7 bodů z toho jeden bod získal na domácím hřišti i za remízu s naším týmem.
Z důvodů velké účastí hráčů na trénincích a omluvách hráčů, z důvodu nemoci, zranění nebo pracovních povinností provedl hlavní trenér Marcel Havlík několik změn v základní sestavě, a to proto, aby se v zápasovém rytmu vystřídali všichni hráči. Oproti minulému zápasu v Chlebovicích nenastoupili v základní sestavě - nemocný Martin Temel, z pracovních povinností Zdeněk Uhlíř, tyto hráče nahradili uzdravený Milan Kužel a poprvé v základní sestavě byl i Mirek Pavlát. Dále v základní sestavě oproti minulému zápasu nenastoupil Lukáš Nevlud – toho nahradil Jakub Lanča a místo Aleše Holuba, který nastoupil v sobotu za A – mužstvo hrál Petr Janek. V brance dostal přednost Dan Dvorský před Filipem Kublákem. Na lavičce už byl po vyléčení zranění připraven nastoupit Kamil Pasírbek a uzdravený Ondřej Matula. Z důvodu nemoci Martina Temela se na střední zálohu posunul Dan Galásek, kterého ve stoperské dvojici nahradil debitující Mirek Pavlát.
Do utkání náš celek vstoupil velmi dobře, do svého soupeře se zakousl a již ve 4 minutě se poprvé v sezóně dostal do vedení, kdy po individuální akci dal gól krásnou střelou po zemi na vzdálenější tyč Milan Kužel – 0 : 1.
Po této vstřelené brance byl náš soupeř dále až do 20 minuty pod soustavným tlakem, ale i přes množství šancí a několik nebezpečných zakončeních náš tým další branku nedokázal přidat. V této části utkání se domácí celek dostal do jedné nebezpečnější a vážnější šance, ale střela byla naší obranou zablokována. Poté jsme se k naší škodě přizpůsobili hernímu stylu domácích – ve kterém hrál prim – množství nepřesných a zkažených přihrávek a hra se proto odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Ve 26 minutě jsme propadli na naší pravé straně – soupeřův útočník se řítil od lajny do naši šestnáctky, i když byl křižován našim obráncem, přece jen se dostal k velmi nebezpečné střele – ovšem náš gólman Dan Dvorský vytáhl výborný zákrok (a v dnešním utkání to nebyl jediný) a střelu vyrazil mimo branku, kde následně do bezpečí odkopl Petr Janek. Ve 28 minutě došlo k nedorozumění mezi stoperskou dvojicí a pravým obránce, kdy míč mezi nimi propadl a od poloviny hřiště postupuje domácí útočník sám na naší branku, je zastaven jen za cenu faulu těsně před hranicí našeho pokutového území – za tento zákrok dostává žlutou kartu Michal Žídek. Následný přímý volný kop vyráží náš gólman na roh. Rozehraný rohový kop boxuje náš brankář až na polovinu hřiště, kde se ho zmocňuje Milan Kužel, ten ho posunuje výbornou přihrávkou do volného prostoru na Pepu Navrátila, který jde sám na domácího brankáře – skvělou kličkou ho obchází a do prázdné branky ve 29 minutě zvyšuje naše vedení na 0 : 2.
Ve 33 minutě chybuje na polovině hřiště Michal Žídek, kdy jako poslední hráč posílá míč přímo na kopačky domácího hráče, který postupuje sám na našeho brankáře, ale ten v souboji jeden na jednoho vytahuje další skvělý zákrok dne a tuto jasně největší šanci domácího týmu s bravurou likviduje. Ve 36 minutě zahrávají domácí přímý volný kop, míč proletí celým pokutovým územím a končí na tyči naší branky a od ní se odráží do zámezí.
Ve 38 minutě je po samostatné akci, kdy obešel několik domácích hráčů v domácí šestnáctce brankářem faulován Aleš Židek – penalta!!! Sám postižený si bere míč a jako chlap bez nervů krásně penaltu proměňuje – domácí brankář se natahuje zbytečně – na míč neměl šanci dosáhnout – 0 : 3. Tímto výsledkem končí i poločas.
Do druhého poločasu dochází v našem týmu k jedné změně, pro zranění – bolest třísel odstupuje Radim Droždiak a nahrazuje ho Lukáš Nevlud. V poločasové přestávce trenér Marcel Havlík opět tým nabádá ať nezaspí vstup do začátku, ale také jako i v předešlých zápasech vytváříme v úvodních 5 minutách množství nepřesností a chyb a dostáváme se pod tlak – neschopnost odkopnout míč do bezpečí, s čehož pramení množství střel a dorážek domácího týmu – největší šance domácích v 50 minutě, kdy po chybě obrany v našem malém vápně 100% šanci likviduje náš brankář.
V 65 minutě dochází v našem celku k dalšímu střídání – hřiště opouští Milan Kužel a místo něho nastupuje Martin Adamovský.
V 67 minutě po pěkné akci od půlky hřiště po ose Aleš Židek – Dan Galásek – Michal Hlavatý – posledně jmenovaný posílá krásný nadýchaný centr do domácí šestnáctky – kde hlavou do protipohybu brankáře zakončuje Pepa Navrátil – 0 : 4.
V 70 minutě ze vzdálenosti 30 metrů se dalekonosnou střelou z přímého kopu nádherně po zemi k tyči trefuje Dan Galásek 0 : 5. Po této gólové střele dochází k poslednímu střídání v našem celku – nastupuje Ondřej Matula místo Michala Žídka.
V poslední dvacetiminutovce má několik slibných gólových šancí (dvě střely z hranice šestnáctky a jedna další hlavou) Martin Adamovský – bohužel pro nás ani pro něj žádná nekončí dalším gólem v domácí síti. Domácí hráči trefují z ojedinělých střel dvakrát břevno naší branky a další jejich pokusy likviduje bez problémů náš brankář. V 85 minutě ve 100%-ní šanci neuspěl náš kapitán Michal Hlavatý, odražený míč taktéž do branky nedokáže usměrnit Pepa Navrátil. V 87 minutě místo střely volí Martin Adamovský krásnou nahrávku křížem přes celou šestnáctku na zcela volného Pepu Navrátila, který ze 7 metrů před brankou míč doráží do sítě – už všichni zvedáme ruce na oslavu hattricku našeho nestaršího hráče – ale míč nakonec s vypětím všech svých sil na poslední chvíli chytá domácí brankář. 89 minuta a žlutou kartu dostává Petr Janek za ruku před naším pokutovým územím – následný přímý volný kop končí v náručí našeho brankáře. V 90 minutě postupuje individuálně na domácí branku Aleš Žídek, jde do kličky na stopera domácí celku, která se mu daří – už by postupoval sám na brankáře, ale je tvrdým zákrokem faulován a poslán surově k zemi – domácí hráč za to obdrží červenou kartu. Přímý kop, který zahrával Aleš Žídek, končí těsně vedle levé tyče domácí branky. Po této střele už následuje jen závěrečný hvizd hlavní rozhodčího Michala Kolarského.
Dnešní naše hra neměla takovou kvalitu a úroveň jako v zápase s Chlebovicema, hráli jsme zbytečně moc nakopávaných míčů a hra byla neurovnaná, ale pozitivem je vstřelených 5 branek a to ještě mnoho dalších šancí zůstalo opět neproměněno. Doufejme, že v dalším zápase, který hrajeme v neděli 02.09.2012 od 15 hodin na domácím hřiště s týmem z Tošanovic, se vyvarujeme špatných vstupu do začátku poločasů a střelecky nám to opět půjde, tak jako dnes a bude nám to do soupeřovy branky znovu padat.

Střídaní:
45´ Nevlud Lukáš ⓬ za Droždiaka Radima
68´ Adamovský Martin ⓮ za Kužela Milana
71´ Matula Ondřej ⓭ za Žídka Michala
Lavička - nestřídali:
Vrtný Jan ⓯, Pasírbek Kamil ⓰, Kublák Filip ⓳
Volno od trenéra:
Mirola Luboš, Nevlud Tomáš – zranění, Temel Martin – nemoc, Uhlíř Zdeněk, Vrtný Ivo
ŽK:
33´ Žídek Michal, 89´ Janek Petr
Trenér: Havlík Marcel
Asistenti trenéra: Pasírbek Kamil, Nevlud „Mechoš“ Tomáš
Vedoucí mužstva: Nevludová Daša
Masér: Nevlud Jiří