1.kolo remíza s Milíkovem

Remíza Béčka v prvním zápase sezóny
Po dvou měsících pauzy od skončení minulého ročníku, a po třítýdenním trénování nastoupil B-tým mužů ke svému prvnímu mistrovskému utkání se soupeřem, který přijel z Milíkova a v loňské sezóně se umístil na 3 místě v tabulce. Náš B-tým mužů v loňské sezóně skončil na předposledním 14 místě, prošel od skončení loňské sezóny velkými změnami ve svém fungování (o těchto změnách a fungování se dočtete více zde - https://tjsokolfrycovice.webnode.cz/tymy/muzi-b-juniorka/informace-pred-podzimni-sezonou-2012/ ), což se projevilo na velké účasti hráčů nejen na zápase, ale i na tréninzích. Toto je největší změna proti minulé sezóně – kdy byl ke konci sezóny problém dát dohromady alespoň 11 hráčů pro základní sestavu.
V zápise o utkání byla uvedena jména 17 hráčů – věříme, že tento stav bude takto pokračovat i dále. Další 4 hráči měli pro tento zápas od trenéra volno a společně se střídajícími hráči budou využití hned v dalším zápase.
Ve velkém horku začalo utkání velmi svižně, bohužel hodně nešťastně pro nás – už ve 3 minutě po sérii několika kliček Aleše Židka na polovině hřiště došlo ke zbytečné ztrátě míče a soupeř rychle přenesl hru dopředu - útočník soupeře poté v naší šestnátce asi z 15 metrů z velkého úhlu překvapil našeho brankáře střelou na přední tyč, po které se náš gólman natahoval zbytečně – 0 : 1.
S touto kritickou situaci, se kterou naše mužstvo nepočítalo, se nám naštěstí podařilo vyrovnat v klidu a bez zbytečného osočování a kritiky spoluhráčů. Začali, jsem kombinovat a drželi balon na zemi a tím se nám podařilo soupeře přehrávat, tlačili jsme se do šancí , které jsme bohužel nedokázali proměnit – střely skončily buď mimo branku nebo je pochytal brankář hostů. Z našeho tlaku docházelo, taky k mnoha faulům soupeře – měli jsme možnost kopat množství přímých kopů, které se nám ale vůbec nedařily – většina střel končila vysoko nad bránou nebo mimo ní (bude potřebovat tyto standartky pořádně potrénovat a budeme muset přidat i trénování rohů – moc nám nešlo jak jejich zahrávání před branou soupeře, tak ani bránění u naší branky). I když jsme soupeře přehrávali, nedařilo se nám šance proměňovat, až ve 32 minutě zatáhl míč po brankové lajně do soupeřovy šestnáctky Pepa Navrátil jeho přízemní centr do malého vápna se přes klubko našich i soupeřových hráčů dostal k našemu kapitánovi Michalovi Hlavatému a ten ušmudlanou střelou, která se ale s velkým štěstím dostala do branky vyrovnal na 1 : 1. Ten si za svou včerejší předvedenou hru, kdy toho naběhal nejvíc ze všech naších hráčů a za velkou bojovnost zaslouží nejen tento vstřelený gól, ale i velkou pochvalu a hlavně taky zjistil, že to na hřišti jde i bez zbytečného kecání - hned jeho výkon stoupl.
Po tomto vyrovnání jsem soupeře soupeře dále přehrávali, ale bohužel ve 38 minutě došlo k další zbytečné ztrátě míče, tentokrát před soupeřovou šestnáckou nedokázal vystřelit a ani nikomu ze spoluhráčů přihrát Michal Žídek, soupeř hru rychle zatáhl kolem lajny po naší levé straně, kdy soupeře nedokázali zastavit Jakub Čížek a ani Aleš Holub a po centru do naší šestnácky – osamocený hráč z první střílí k tyči další branku do naší sítě – 1 : 2. Tímto výsledkem končí poločas.
Do druhého poločasu udělal trenér Marcel Havlík jednu změnu, kdy Jakuba Čížka nahrazuje Milan Kužel, který se staví do útoku, na levý kraj zálohy jde Michal Hlavatý a jeho místo ve středu zálohy se stahuje z útoku Aleš Židek. Ve druhém poločase je hra vyrovnaná, kdy se nějaké šance střídají před oběma brankami – v naší největší trefuje Pepa Navrátil ze šestnácky pouze břevno branky, to soupeř má o chvíli později ještě vyloženější šanci kdy z hranice penalty vysoko přestřeluje naší prázdnou branku. Máme i sérii rohových kopů, ale hlavně naší vinnou, kdy je nedokážeme pořádně kopnout z nich nic nevytěžíme. V 59 minutě pro zranění střídá Aleše Holuba – Ondra Matula a v 70 minutě pro zranění odstupuje Kamil Pasírbek a nahrazuje ho Ivoš Vrtný, který se staví na pravou zálohu a Lukáš Nevlud zaujímá místo na předstoperu. Náš tým se dál tlačí do útoku – nejvíce směrem dopředu jsou vidět Michal Hlavatý, Milan Kužel, Aleš Židek a Martin Temel, toho v 80 minutě trenér posílá dopředu jako třetího útočníka. Tento tah byl velmi povedený, neboť jsme soupeře opět přitlačili před jeho branku a z našeho tlaku vznikají standardní situace, protože soupeř často fauluje – v jednom případě nás asi poškodil rozhodčí, kdy byl v pokutovém území faulován Pepa Navrátil, ale rozhodčí faul vytahuje před šestnácku. Naštěstí se náš tým tímto rozhodnutím nedal otrávit a dále se tlačí do útoku – Milan Kužel se z rohu šestnáctky prokličkuje až před brankáře, ale bohužel v rozhodující chvílí padá a už nedokáže zakončit. V 90 minutě nám nakonec přece jen vyšla ještě jedna a to poslední akce – Jakub Lanča posílá centr do šestnáctky, kde se balón od Ivoše Vrtného odráží k volnému Milanu Kuželovi a ten z voleje krásně trefuje branku soupeře – brankář hostů nemá žádnou šanci – 2 : 2.
Za bojovnost až do konečného hvizdu jsme si bod určitě zasloužili.
Základní sestava:
Dvorský Daniel
Lanča Jakub, Pasírbek Kamil, Žídek Michal, Holub Aleš
Nevlud Lukáš, Temel Martin, Hlavatý Michal, Čížek Jakub
Navrátil Josef, Židek Aleš
Střídání:
46´ Kužel Milan za Čížka Jakuba
59´ Matula Ondřej za Holuba Aleše
70´ Vrtný Ivo za Pasírbka Kamila
Vedoucí mužstva, masérka: Nevludová Daša
Hlavní pořadatel, asistent trenéra a zajišťovatel všeho potřebného kolem zápasu: Nevlud Jiří