Pržno: Fryčovice "B"

Po dlouhé době zisk 3 bodů – výhra v Pržně
V sobotu 22.09.2012 zajížděl tým Béčka ke svému dalšímu zápasu v Okresní soutěži a to do Pržna.
K utkání odjížděl ve 15 lidech (museli jet i 2 hráči dorostu – Honzíček Vrtný a Radek Zahradník, který dál přednost hraní celého utkání před sezením na lavičce A týmu) a hlavně bez hlavní kouče – Marcela Havlíka, kterého už ve čtvrtek skolila zlá nemoc – asi moribundus. Složením základní sestavy byl proto pověřen na lavičce připravený nový hlavní kouč Kamil Pasírbek, ale měl to hodně těžké z různých důvodů (zranění, pracovní povinnosti) mu chyběli tito hráči – Martin Adamovský, Dan Galásek, Michal Galásek, Radim Droždiak, Milan Kužel, Mirek Pavlat, Martin Svaček (nepochopitelně jel jako fanoušek s A týmem do Hnojníku) a Petr Šugárek. K utkání už byli po zranění připravení - Ondřej Matula, Tomáš Nevlud, Martin Temel, Zdeněk Uhlíř.
Utkání začalo za slunečného počasí, kdy se hra povětšinou odehrávála mezi oběma šestnáctkami bez jakéhokoliv náznaku šance na obou stranách. První výraznější okamžik, který mohl rozhodnout o osudu utkání nastal ve 12 minutě, kdy na pravé straně naší šestnáctky fauloval Lukáš Nevlud a hlavní rozhodčí Milan Laník (který pískal velmi dobře) ukázal nekompromisně na penaltový puntík – k našemu štěstí ovšem domácí hráč branku kterou střežil Dan „Tonda Pumpido“ Dvorský vysoko přestřelil. Ve 14 minutě musí náš celek poprvé střídat – Martinu Temelovi se opět ozval zraněný stehenní sval a je nahrazen Michalem Žídkem. V 18 minutě prochází po pravé straně do šestnáctky Pepa Navrátil svou akci zakončuje střelou do tyče, od které se míč odráží před úplně volného Honzíčka Vrtného, bohužel ten tento odraz nečeká a míč posílá do břevna, od kterého se odráží do autu. Ve 34 minutě je po rohovém kopu domácích poněkolikáté po sobě ohrožena naše branka, ale vždy s vypětím všech sil míč získáváme a odkopáváme do bezpečí. Po jednom z mnoha soubojů, které se odehrávají před rozehráním rohových kopů domácích dostává ve 36 minutě žlutou kartu Ivo Vrtný.
Osudovým tahem zaskakujícího hlavního trenéra Kamila Pasírbka a zlomovým okamžikem utkání se nakonec ukázalo přemluvení zraněného matadora týmu Zdeňka Uhlíře (tříštivá zlomenina palce pravé ruky) k nastoupení do zápasu. Rozhodující okamžik celého utkání přišel ve 38 minutě, kdy náš celek po brutálně zákeřném faulu na nezadržitelného Zdeňka Uhlíře kopal penaltu. Míč si na penaltový puntík postavil nejmladší hráč našeho týmu Honzíček Vrtný a střelou k pravé tyči nedává domácímu brankáři žádnou šanci – 0 : 1.
Do konce poločasu kopeme ještě 2 rohy, ale ani po jednom se do zakončení nedostaneme a ve 41 minutě dostává za diskuzi s rozhodčím žlutou kartu Michal Hlavatý.
Do druhého poločasu vstupujeme beze změn v sestavě a s odhodláním přidat druhý uklidňující gól. V 58 minutě po pěkné přihrávce Aleše Židka zakončuje těsně vedle Lukáš Nevlud. V 63 minutě po závaru před naší brankou střelu domácího útočníka vytahuje mimo branku Dan Dvorský. V 67 minutě po střele Radka Zahradníka z přímého kopu, vyražený míč hlavičkuje Honzíček Vrtný do náruče domácího brankáře. V 69 minutě po krásné přihrávce Zdenka Uhlíře postupuje středem hřiště sám na branku Aleš Židek, ale zakončuje mimo domácí branku. V 72 minutě se po samostatné akci prosazuje individuálně Zdeněk Uhlíř, ale jeho střela zpoza šestnáctky končí také těsně vedle domácí branky. V 74 minutě Pepa Navrátil sám před brankářem střílí pouze do něho. V 81 minutě podruhé střídáme ze hřiště odchází kapitán Michal Hlavatý a nastupuje Ondřej Matula, kapitánskou pásku přebírá Aleš Židek. V 84 minutě po velkém závaru před naší brankou nakonec míč končí v rukou ležícího Dana Dvorského. V 86 minutě blokuje střelu domácího útočníka těsně mimo levou šibenici naší branky Jakub Lanča. V 87 minutě potřetí střídáme ze hřiště odchází Jakub Lanča a poprvé v sezóně po dlouhodobém vleklém zranění nastupuje Tomáš „Mechoš“ Nevlud. V 90 minutě po rohovém kopu,který zahrává Aleš Židek hlavičkuje ve své 4 šanci utkání Pepa Navrátil do tyče, od které se míč odráží do domácího brankáře a následně do branky – 0 : 2.
Po rozehrání domácích následuje již jen hvizd hlavního rozhodčího, kterým ukončuje zápas.
Perfektní premiéra zaskakujícího hlavního kouče Kamila Pasírbka.

Střídaní:
14´ Žídek Michal ⓮ za Temela Martina
81´ Matula Ondřej ⓭ za Hlavatého Michala
87´ Nevlud Tomáš ⓬ za Lanču Jakuba

Lavička - nestřídali:
Pasírbek Kamil ⓰

ŽK:
36´ Vrtný Ivo, 41´Hlavatý Michal

Hlavní Trenér: Pasírbek Kamil
Asistenti trenéra: Temel Martin, Nevlud Jiří
Vedoucí mužstva, Masér, Lékař: Nevludová Daša