Vojkovice : Fryčovice "B"

Remíza v posledním podzimním utkání ve Vojkovicích

V sobotu 03.11.2012 odehrálo svůj poslední podzimní zápas v Okresní soutěži Béčko na hřišti Vojkovic, kteří z šesti odehraných zápasů na domácím hřišti 5 zápasů vyhráli a v jednom remizovali. Náš tým, ale na soupeřových hříštích hraje o dost lépe než doma, tak se čekal vyrovnaný zápas.

Hlavní trenér Marcel Havlík opět provedl oproti minulému zápasu několik změn v základní sestavě – a to hlavně z důvodů aby se na hřiště dostali všichni hráči kádru. V sestavě oproti minulému zápasu nebyli Filip Kublák, Martin Adamovský, Michal Žídek, Petr Janek a Jiří Čížek – místo nich hráli Dan Dvorský, Jakub Lanča, Ivošek Vrtný, Lukáš Koutný (posila z Hukvald – doufáme, že v našem kádru bude i pro jarní část sezóny) a Lukáš Nevlud. Na lavičce byli připraveni na střídání 4 hráči a s týmem cestovalo i dalších 6 hráčů, kteří se ani nepřevlékali do dresů - Adamovský Martin, Nevlud Tomáš, Pasírbek Kamil, Temel Martin, Uhlíř Zdeněk a Žídek Michal a další hráči, kteří jsou v kádru Béčka k utkání z různých důvodů ani nejeli.

V tento vysoký počet hráčů, kteří se k poslednímu letošnímu utkání dostavili si asi na začátku sezóny nedokázal nikdo představit a ani v to nedoufali i největší příznivci jak B – týmu, tak ani funkcionáři fotbalového oddílu. Snad v tomto trendu budeme pokračovat i pro jarní část sezóny 2012 – 2013.

Začátek utkání náš tým zastihl v dobré formě domácí tým jsme k ničemu nepouštěli a vytvořili jsme si velké množství šancí, které jsme ale opět nebyli schopni proměnit. Od začátku utkání jsme měli několik centrů do domácí šestnáctky, které ale bez potíží chytá domácí gólman,  ale pak jsme si začali vytvářet jasné gólové šance – v 9 minutě jasná gólovka Aleše Židka, bohužel svou střelou z hranice penalty trefuje jen domácího brankáře, v 10 minutě opět střela Aleše Židka, která tentokrát končí mimo branku, ve 14 minutě další tutová šance, kterou neproměňuje Pepa Navrátil, v 15 minutě je Milan Kužel sám před brankářem po centru Michala Hlavatého, bohužel podkluzuje a jeho slabá dorážka končí v náručí brankáře. V 15 minutě dostává za faul na půlce hřiště žlutou kartu Milan Kužel.

16 minutě dochází k tomu co jsme si nepřáli – po množství námi neproměněných šancích se domácí tým dostává  do své snad první vážnější akce, kterou ještě odvracíme na roh – po jeho rozehrání a po zaváhání Michala Hlavatého při bránění končí první střela domácích na břevně naší branky,  od něho se odráží zpět do hřiště a po našem nepřesném odkopu – se domácí hráč z voleje trefuje přesně k tyči – 1 : 0.

Po inkasovaném gólu naše hra trochu upadá a hra se odehrává po většinu času ve středu hřiště. Ve 43 minutě dostává žlutou kartu za mluvení Lukáš Nevlud.

Ve 44 minutě zahrává přímý kop ze 30 metrů Radek Zahradník, jeho střelu s obtížemi domácí brankář vyráží na roh – po jeho rozehrání se k další střele dostává opět Radek Zahradník, ale z hranice penalty domácí branku přestřeluje.

Po množství námi neproměněných jasných gólových šancích a po náma jedné neubráněné standardní situaci končí poločas výsledkem – 1 : 0.

Do druhého poločasu vstupujeme s jednou změnou místo Michala Hlavatého nastupuje Martin Svaček. V 50 minutě dochází k dalšímu střídání v našem týmů – ze hřiště odchází Ivošek Vrtný a nastupuje Jiří Čížek.

57 minutě posílá Milan Kužel krásný míč na rozběhnutého Pepu Navrátila, který míč zatahuje do šestnáctky, kde je faulován – jasná penalta. K penaltě se staví Milan Kužel, jeho střelu domácí brankář vyráží přímo zpět před něho, ale dorážka končí bezpečně v sítí domácí branky – 1 : 1.

75 minutě náš tým naposledy střídá – nastupuje Honzíček Vrtný místo Lukáše Nevluda.  V 79 minutě krásná táhla střela Martina Svačka z úhlu končí mimo, v 83 minutě střela Lukáše Koutného z 20 metrů končí taky bohužel těsně mimo branku. 84 minutě dostává za mluvení žlutou kartu Jiří Čížek. 86 minutě druhá žlutá karta pro Jiřího Čížka, tentokrát za faul následuje červená.

88 minutě posílá z dálky centr do domácí šestnáctky Radek Zahradník, domácí brankář s vypětím všech sil a se štěstím vyráží. Utkání končí výsledkem 1 : 1.

V dnešním utkání jsme opět nedokázali prolomit střeleckou smůlu a neproměňování šancí nás stálo další 2 body.

Naše podzimní bilance je následující – 14 odehraných utkání – 5 vítězství, 3 remízy a 5 proher, skóre 26 : 24, získaných 18 bodů, což je jen o jeden méně než za celou minulou sezónu. Lépe jsme hráli venku – kde jsme získali 11 bodů, oproti domácím 7 získaným bodů. Je škoda několika promarněných zápasů, ve kterých jsme mohli získat další body – jde hlavně o venkovní zápasy v Řepištích a dnešní ve Vojkovicích, kde jsme místo remíz mohli vyhrát, další zbytečná ztráta je z domácího zápasu s Kunčicemi, který jsme zbytečně prohráli.

Děkujeme všem, kteří se o nás starali, jezdili s námi na zápasy a zajišťovali vše potřebné – trenérovi a jeho asistentům, Daši Nevludové – vedoucí mužstva, Jiřímu Nevludovi – hlavní pořadatel při domácích zápasech, Zbyňkovi Tučnému, Drážovi Galáskovi a Jiřímu Vrtnému, kteří nám pomohli s dopravou na některé venkovní zápasy, Marku Michnovi, který s náma jezdil na zápasy a ještě pro nás po venkovních zápasech společně s Kamilem Pasírbkem připravovali večeře.

Dále děkujeme sponzorům, kteří nám finančně přispěli na zakoupení dresů, míčů a na občerstvení – jsou to tito:

ASKToRe – privátní ortopedická ambulance – MUDr. René Boglevský a MUDr. Tomáš Pavliska – www.asktore.cz

Pavla Šmiřáková – AVON COSMETICS

Josef Navrátil, Kozlovice – Instalatérské práce

Martin Temel, Tomáš Temel, Zbyněk Tučný, Kamil Čížek, Pavel Nevlud, Ivo Šmiřák.

Teď už stačí jen abychom se v tak velkém počtu sešli i na jaře a aby hlavní trenér B – týmu Marcel Havlík, spolu se svými asistenty naplánovali termín začátku zimní přípravy  a její náplň.

Vojkovice – Fryčovice „B“   1 : 1  (1 : 0)

Základní sestava

Dvorský Daniel ❶

Pavlát Mirek ❽

Lanča Jakub ❸          Zahradník Radek ❼          Vrtrný Ivošek ❷

Hlavatý Michal ⓫          Židek Aleš ❿          Koutný Lukáš ❺          Nevlud Lukáš ❻

Navrátil Pepa ❾          Kužel Milan ❹

Střídaní

46´ Svaček Martin ⓭  za  Hlavatého Michala

50´ Čížek Jiří ⓬  za  Vrtného Ivoška

75´ Vrtný Honzíček ⓮  za  Nevluda Lukáše

Lavička – nestřídali

Říha Zdeněk ⓰

Volno od trenéra

Adamovský Martin, Galásek Daniel, Matula Ondřej - zranění, Nevlud Tomáš – zranění, Pasírbek Kamil, Temel Martin, Uhlíř Zdeněk, Žídek Michal

ŽK

10´ Kužel Milan, 43´Nevlud Lukáš, 84´Čížek Jiří