Návsí : Fryčovice "B"

Výhra Béčka v Návsí

Po minulé smolné prohře na domácím hřišti, cestoval za krásného slunečného počasí B – tým v neděli 21.10.2012 ke svému již 12. mistrovskému utkání do Návsí, které své zápasy hraje na maličkém hřišti s umělým povrchem.

Hlavní trenér Marcel Havlík společně se svými asistenty Kamilem Pasírbkem a Tomášem „Mechošem“ Nevludem provedli od minulého zápasu několik změn v základní sestavě. Do branky se vrátil Dan Dvorský, po dlouhé době opět nastoupil Dan Galásek a oproti minulému zápasu, kdy měl volno nastoupil v útoku Pepa Navrátil.

Od počátku utkání se zápas odehrával mezi oběma šestnáctkami bez jakékoliv větší šance na obou stranách – domácí celek povětšinu hrozil jen po dlouhých autech, které směřovaly do našeho malého vápna, ale s těmito situacemi si naše obrana i brankář pokaždé věděli rady a míč v poklidu dostávali do bezpečí, náš tým kontroval střelami z dálky – štěstí pokoušeli Milan Kužel, Michal Hlavatý, Pepa Navrátil a Ivošek Vrtný, ale všechny jejich pokusy skončily buď mimo nebo nad domácí brankou. Ve 28 minutě po souboji vybojovaný míč před naším pokutovým území, převzal Milan Kužel, posunul ho krásnou přihrávkou na Pepu Navrátila, který ho zatáhl do šestnáctky a z úhlu tvrdou ranou prostřelil mezi nohami domácího brankáře – 0 : 1.

Další výraznější šance na změnu skóre přišla až ve 45 minutě, kdy byl po faulu na Pepu Navrátila nařízen přímý volný kop z hranice pokutového území – míč si k jeho provedení postavil sám postižený, ale svojí technickou střelou bohužel pro nás jen orazítkoval spojnici tyče a břevna. Po následném odrazu míče a závaru kolem domácí šestnáctky dostal žlutou kartu za mluvení Michal Hlavatý.

Do druhého poločasu provedl hlavní trenér Marcel Havlík – dvě změny místo zraněného Martina Adamovského nastoupil Zdeněk Říha a v útoku proběhla výměna mezi bratry Vrtnými, kdy Ivoška vystřídal mladší Honzíček.

V počátku druhého poločasu nás domácí celek přitlačil k naší šestnáctce, ale ze svého tlaku si nevytvořil žádnou větší šanci a opět hrozil jen dlouhými auty a několika rohy, které jsme, ale zdárně vyřešili. Ke slovu jsme se opět dostali až v 56 minutě, kdy po krásné přihrávce Milana Kužela se do šance z levé strany dostává Honzíček Vrtný a střelou na vzdálenější tyč, která se odráží od tyče a putuje po čáře přes celou branku a ta až končí v síti na druhé straně, střílí naší druhou branku – 0 : 2. Hned po rozehrání ztrácejí domácí míč, ale střelu Lukáše Nevluda s obtížemi vyráží domácí brankář na roh. V 67 minutě přestřeluje z malého vápna branku Pepa Navrátil. Další 3 jasně vyložené šance (kdy je sám před brankářem na malém vápně) spaluje Honzíček Vrtný. V 72 minutě naposledy střídáme, ze hřiště odchází kapitán Michal Hlavatý a nastupuje Aleš Židek, kapitánskou pásku přebírá Dan Galásek. V 77 minutě další jasnou šanci zahazuje Pepa Navrátil a v 83 minutě opět střílí mimo branku Honzíček Vrtný, kdy jde od půlky sám na brankáře.

Dnes náš celek podal bojovný výkon a při námi vstřelených brankách se k nám otočilo štěstí a naše střely už konečně skončily v síti. Po dlouhé době to bylo utkání, kdy jsme se dostali do vedení a to už jsme nepustili a opět se prokázala skutečnost, že na venkovních hřištích získáváme více bodů než doma. Venku jsme z celkových 14 bodů získali z 6 odehraných utkání 10 bodů, zatímco doma za stejný počet utkání pouhé 4 body.

Děkujeme manažerovi fotbalového oddílu Zbyňku „Tučňákovi“ Tučnému, že poskytl pro dopravu na utkání své auto a jel nás povzbudit na venkovní zápas. Měli s námi jet i Petr „Pastel“ Adamovský, který se bohužel pro rodinnou oslavu musel v průběhu týdne omluvit a z toho důvodu se nám do plně vytížených aut už nevešel ani předseda oddílu Drago Galásek, který náš tým chtěl jet také podpořit. Věříme, že výše jmenovaní s námi pojedou za 14 dnů k poslednímu venkovnímu a zároveň i podzimnímu mistrovskému zápasu.

Střídaní:

45´ Vrtný Honzíček ⓮ za Droždiaka Radima

45´ Říha Zdeněk ⓭  za Adamovského Martina

72´ Židek Aleš ⓬ za Hlavatého Michal