Fryčovice "B" : Janovice

Béčko konečně vyhrálo na domácím hřišti
5. kolo Okresní soutěže odehrálo Béčko ve středu 05.09.2012 na domácím hřišti s mužstvem Janovic, které v loňské sezóně sestoupily z Krajského přeboru do 1.A třídy Moravskoslezského kraje, ze které se před začátkem tohoto ročníku odhlásily a přihlásily se do Okresní soutěže. V jejich týmu došlo v letní přestávce ke změnám, ale dosud všechny tři své odehrané zápasy v Okresní soutěži vyhrály a před dnešním zápasem byly na třetím místě tabulky.
Hlavní trenér Marcel Havlík musel z důvodů pracovních povinností některých hráčů opět provést změny v základní sestavě – k utkání proto nebyli připraveni Daniel Galásek a Zdeněk Uhlíř, Jakub Lanča byl na lavičce připraven do zápasu zasáhnout až v průběhu utkání. Pro čerstvá zranění nebyli k dispozici ani Lukáš a Tomáš Nevludovi. Z tohoto důvodu dostali v základní sestavě poprvé od začátku příležitost na levé straně obrany Martin Adamovský (do toho zápasu útočník), který si v celém utkání na tomto postu vedl velmi dobře, na levé straně obrany nastoupil Ivošek Vrtný (dosud taky většinou útočník), který taky zápas zvládl v pohodě a do útoku se postavil dorostenec Honzíček Vrtný. Z  A – týmu nás posílili Pepe Žurovec a Aleš Holub. Na lavičce byli dále poprvé v sezóně připraveni Martin Svaček s Michalem Galáskem a dále hrající asistent trenéra Kamil Pasírbek.
Utkání jsme začali náporem, kdy jsme míč drželi na svých kopačkách, ovšem už jako tradičně jsme se nevyvarovali naší slabší stránky - nezachycení jednoho soupeřova útoku, kdy po našem úvodním tlaku přichází povolení v koncentrovanosti a soupeř, tak jak již asi tradičně s prvního útoku, po kterém vybojoval roh – střílí do naší sítě gól – neuhlídaní soupeře v našem pokutovém území a hostující hráč úplně osamocen hlavičkuje do naší branky – 4 minuta 0 : 1.
Tato soupeřova branka náš tým, ale nezráží dolů, spíše nás semkne a náš celek se do soupeře zakusuje ještě více a v 6 minutě po krásném nákopu Martina Temela se k míči dostává Michal Hlavatý, v soupeřově šestnáctce si míč seká, hostující obránce kolem něho projede po zadku jak holka až málem k asfaltové běžecké dráze a tvrdou střelou nekompromisně pod břevno srovnává na – 1 : 1. Dnes to byl opět ten Michal, tak jak ho náš tým potřebuje – bojovník, který nevypustí jediný souboj, naběhá spoustu sprintu po lajně, i když se k němu míč pokaždé nedostane, nekritizuje spoluhráče a dokáže za spoluhráče zaskočit – minulý zápas, který mu až tak úplně nevyšel a za který se týmu omluvil - byl určitě výjimkou.
Dál soupeře tlačíme před jeho branku – v 7 minutě Aleš Židek z první trefuje k naší smůle tyč soupeřovy branky, brankář hostujícího celku se nestihne na tuto prudce jedovatou střelu ani podívat natož vůbec nějak reagovat. Z dalšího útoku v 8 minutě i Honzíček Vrtný trefuje tyč (někteří z nás si říkají – snad nás to na konci zápasu nebude mrzet). V 11 minutě vypadává našemu brankáři Danu Dvorskému míč z rukou, z následných dorážek dvakrát po sobě na brankové čáře zasahuje a odkopává míč do bezpečí Michal Žídek. V 15 minutě postupuje v samostatném nájezdu z leva sám na brankáře Milan Kužel, ale hostující brankář ho dokáže vychytat.
16 minutě dochází v našem týmu k nucenému střídání, kdy ze hry odstupuje pro zranění Martin Temel (ještě hned večer po zápase jede na vyšetření k týmovému lékaři B – týmu – MUDr. Renému Boglevskému, který ho vyšetřuje a stanovuje diagnózu - natažený stehenní sval – bohužel pro Martina to bude znamenat 1 až 2 týdny klidu) a je nahrazen Pepou Navrátilem, který se jakožto typický útočník staví na post defenzivního záložníka do středové řady.
Mezi 20 – 35 minutou utkání se dostává do několika šancí našeho týmu (nájezdy na brankáře, kdy soupeřovy obránce jasně převyšuje svou rychlostí) Milan Kužel – bohužel všechny šance jsou k naší smůle nevyužity. Soupeř hrozí po svých standardních situacích, kdy využívá svou výškovou převahu a několikrát nebezpečně z malého vápna hlavičkuje. Ve 35 minutě z hranice šestnáctky Honzíček Vrtný vysoko nad přestřeluje branku.
Ve 44 minutě dostává žlutou kartu Ivošek Vrtný za faul, faulovaný hostující hráč i jeho spoluhráči to neustojí a od této chvíle až do konce zápasu komentují jakékoliv rozhodnutí hlavního rozhodčího, který jim za to oprávněně uděluje žluté karty a vyvrcholením jejich chování je vyloučení hostujícího útočníka v 80 minutě.
Do druhého poločasu nastupuje kvůli uklidnění situace po žluté kartě místo Ivoška Vrtného – Jakub Lanča.
58 minutě po krásném pasu Pepeho Žurovce za obranu, na který si nabíhá Honzíček Vrtný a posílá míč kolem gólmana k zadní tyči – 2 : 1.
62 minutě si na vlastní polovině hřiště bere míč Aleš Židek a po individuálním průniku přes půlku hřiště se dostává až na hranici soupeřového pokutového území, kde je na hranici šestnáctky faulován – přímý kop sám postižený posílá nad branku. V 67 a 72 minutě se do jasných vyložených šancí dostává po přihrávkách od Milana Kužela a Aleše Žídka - Honzíček Vrtný, ale své tutové šance neproměňuje a přestřeluje z malého vápna branku. Další šanci po přihrávce od Pepeho Žurovce, kdy jde sám na brankáře má opět Milan Kužel, svou šanci neproměňuje - jeho lob končí těsně vedle.
79 minutě odchází ze hřiště Pepe Žurovec  a je nahrazen Martinem Svačkem. V 86 minutě dostává za faul na půlce hřiště žlutou kartu Michal Hlavatý, kdy musí přerušit soupeřovu akci, která hrozila brejkem. Soupeř si žádnou vyloženou šanci již nevytváří – jsou to maximálně střely z hranice šestnáctky, které nemají přesnost ani potřebnou razanci, takže většinou končí mimo branku nebo v náručí našeho gólmana. Poslední velkou šanci našeho týmu v 88 minutě opět neproměňuje Honzíček Vrtný.
 Další zápas odehraje Béčko v sobotu 08.09.2012 od 16:30 hodin v místě bydliště našeho loňského kouče a současného kouče dorostu – Miry Poláška v Řepištích s tamním B – týmem.

Střídaní:

16´ Navrátil Pepa ⓬ za Temela Martina

45´ Lanča Jakub ⓮ za Vrtného Ivoška

79´ Svaček Martin ⓯  za Žurovce Pepeho

Lavička - nestřídali:

Pasírbek Kamil ⓭, Galásek Michal – náhradní brankář ⓰

Volno od trenéra:
Galásek Daniel – pracovní povinnosti, Nevlud Lukáš – zranění, Nevlud Tomáš – zranění, Uhlíř Zdeněk – pracovní povinnosti

ŽK:

44´ Vrtný Ivošek, 86´ Hlavatý Michal

Hlavní trenér: Havlík Marcel
Asistenti trenéra: Pasírbek Kamil, Nevlud Tomáš
Vedoucí mužstva: Nevludová Dagmar
Masér: Nevlud Tomáš
Hlavní pořadatel, asistent trenéra a zajišťovatel všeho potřebného kolem zápasu: Nevlud Jiří