Béčko po výborném výkonu zdolalo Nošovice

V neděli 17.06.2012 za krásně horkého slunečného počasí nastoupil celek Juniorky ke svému poslednímu zápasu sezóny 2011 – 2012 v okresní soutěži FM.
Po minulém týdnu, kdy Juniorka po bojovném výkonu vysoko prohrála ve Vojkovicích 7 – 3 (i když dohrávala o 9 hráčích – po jednom velmi, ale velmi hloupém vyloučení Michala „Pavla Verbíře Leňte“ Hlavatého (stejně by byl pro dnešní utkání vyřazen z kádru, pro své hrubě nekamarádské chování ke svým spoluhráčům) a jednom nepříjemném zranění Lukáše „Blekči“ Nevluda (bolestivě natažené vazy v rameni – dle vyjádření lékaře našeho týmu – přejeme brzké uzdravení) a několika dalších absencích – Martin Temel (omluven – účast se synem na fotbalovém turnaji na Slovenku), Aleše Žídka (omluven – pro nemoc) a Tomáše Černíka, opět z těchto důvodů došlo k vynuceným změnám v sestavě.
I za tohoto velmi slunečného počasí se hrál velmi slušný fotbal z obou stran – naše Juniorka chtěla po dlouhé době bez zisku nějaké bodu už konečně bodovat. Do 15 minuty se šance střídaly před oběma brankami. Šance soupeře s jistotou, klidem a bez problému řešil náš golman. V 15 minutě měl největší šanci našeho týmu Nevlud Tomáš (ten dostal opět příležitost napravit dojem a udobřit si své spoluhráče a trenéra po minulém nepovedeném utkání – kdy to šel na hřiště zkusit na prvních 20 minut, ovšem z důvodu nejspíše asi nějakého zdravotního problému do vývoje hry výrazně nezasáhl), kdy z půl metru před brankovou čárou, místo toho, aby balón dotlačil do sítě tak jej na brankové čáře přisedl a pak ho soupeřovi obránci ve spolupráci s brankářem s velkým štěstím odkopli.  Ve 20 minutě poslal Ondra Matula krásný dlouhý nákop na Ivoše Vrtného, ten se odpoutal od obránců, kterým utekl a s klidem svůj brejk proměnil ve vedoucí gól domácího celku – 1:0. Ale i dál se děly věci, na které hráči domácího celku nebyli zvyklí – po dlouhé době hrající Milan Kužel našel svou přesnou přihrávkou naší posilu na poslední dva zápasy z „A mužstva“ Honzu Rumla, ten si postupně vychutnal 3 soupeřovy obránce a taky brankáře a v pohodě do prázdné branky zvýšil na 2:0. Do konce poločasu se toho už moc neudalo – náš celek si pohlídal poločasové vedení.
Do druhého poločasu nastoupil náš celek beze změn a asi mírně ukolébán svým vedením a několika chybami dovolil soupeři hned v úvodních minutách nás dostat pod tlak – naštěstí žádná šance soupeře brankou neskončila. V 65 minutě po kombinaci ve středu hřiště postupojou společně na soupeřova stopera a brankáře Honza Rumel a Milan Kužel a po pár přihrávkách mezi sebou dělá Milan Kužel kličku i soupeřově brankáři a ještě si počká na dobíhajícího stopera a poté v poklidu uklízí míč do soupeřově sítě – 3:0. Jasné a klidné vedení našeho celku, ve které doufal jen málokdo – snad jen Honza Rumel, který již po prvním gólů říkal, že dnes cítí jasnou výhru – a měl naštěstí pravdu.
Ještě ovšem nastala jedná malá komplikace po čistém vypíchnutí míče v naší šestnáctce a po následném kontaktu s protihráčem, kdy již míč byl v autu se hlavní rozhodčí utkání pan Zdeněk Mudra rozhoduje písknou velmi přísnou penaltu, asi to chtěl ještě trochu zdramatizovat. Míč si k provedení pokutového kopu staví soupeřův hráč, ovšem hodně bitvami ostřílený a náš nejstarší hráč Kamil Pasírbek střelce rozhodí, takovým způsobem, že míč po jeho kopu letí vysoko nad branku. Takže přežíváme i tuto kritickou chvilku.
Do konce zápasu si hosté už vytvoří jen jednu velkou šanci, po které padá i gól do naší sítě, ale štěstí opět stojí na naší straně – gól není uznán pro jasný ofsajd. Náš celek si už žádnou šanci nevytvoří – hlavně se soustředí na neinkasování branky a ubránění čistého konta. To se taky daří.
Za výkon v tomto zápase je potřeba pochválit celé mužstvo a je důležité také vyzdvihnou výkon našeho brankáře Dana Dvorského, který sice v předcházejících několika zápasech dostal dost branek, ale v tomto posledním zápase předvedl několik důležitých zákroků, kterými své spoluhráče podržel a zasloužené vychytal čisté konto.
Na závěr lze konstatovat jen toto -  hned se hraje lépe, když se kluci mezi sebou povzbudí a pomůžou si navzájem a né si jen nadávají – že Michale „ Pavle Verbíři Leňto“ Hlavatý!!!
Samozřejmě i dnes padlo nějakéto ostřejší slovo, ale bylo to hlavně v emocích a spíše pro povzbuzení spoluhráčů a pro dosažení konečného dobrého výsledku a né jako kritika, za to že se něco nepovede.
A je opravdu škoda, že si nás nepřišel aspoň povzbudit a fandit!!!! To nám od tebe, ale stačí!!!!
Sestava:
Dvorský Dan
Janek Petr, Pasírbek Kamil, Žídek Michal,  Matula Ondra
Čížek Jiří,  Rumel Honza, Kužel Milan, Čížek Jakub
Nevlud Tomáš, Vrtný Ivoš
Střídali:
62´ Holub Aleš za Čížka Jakuba
62´ Vrtný Honza za Nevluda Tomáše
74´ Adamovský Martin za Čížka Jiřího
Trenér: Polášek Mira
Asistent trenéra a pořadatel: Nevlud „Blekča“ Lukáš
Vedoucí , lékařka, masérka: Nevludová Daša