Muži Fryčovic ovládli derby se Staříčem jak herně, tak i výsledkově

Fryčovice : FK Staříč    6 : 2  ( 2 : 1 )

Tři odehrané zápasy, bilance sedm bodů z devíti možných,  atak špice tabulky, to je skutečnost  jarní části soutěže. V sobotu naše muže čekalo derby se sousedním Staříčem, který se krčí na samém chvostu tabulky, ale jak všichni dobře víme, derby je vždy nevyzpytatelné, a předem nikdo nezná vítěze. Začátek utkání tomu i napovídal, když hráč Staříče, z dobrých třiceti metrů napřáhl, a nechytatelnou ranou rozesmutnil gólmana Zapletala 0 : 1 , na ukazateli běžela desátá minuta. Jen osm minut trvalo našim klukům, než se jim podařilo srovnat skóre zápasu, kdy Staněk po rohovém kopu, trefuje přesně hlavou k tyči, 1 : 1. Hraje se převážně ve středu pole, máme i náznaky, ale je to znovu soupeř, jehož hráč se ocitá ve stoprocentní šanci , ale gólman Zapletal je proti změně skóre, běží 31.min. O dvě minuty jsme ve stoprocentní šanci my ,ale Koloničný zahazuje. Ve 38.min po Žurovcově střele zvoní tyč, ale čas na změnu skóre ještě nenastal. Konečně vedeme, po nádherné akci, Pešek, Šlosar, Rumel, náš nejlepší střelec překlání misku vah na naši stranu, 2 : 1, a tak končí i první poločas tohoto utkání. První půli se náš soupeř snažil, ale po změně stran jej posíláme definitivně do kolen. Po akci Rumel, Šlosar v 53.min , druhý jmenovaný posílá míč do sítě, 3 : 1. O deset minut později završuje svoji střeleckou smůlu Peťa Žurovec, kdy po samostatné akci opět míří do tyče. Smutnit však nemusí, běží 78.min a Honza Rumel opět v akci, 4 : 1. Hru máme naprosto ve své režii, což dokazuje Jirka Pešek, kolmicí vybízí na zteč Šlosiho, ten nezaváhá, 5 : 1. Čtyři minuty před koncem zvyšuje na 6 : 1 Soško, který doráží střelu, odraženou od břevna branky hostujícího brankáře. Konečné slovo má Staříč, který dvě minuty před koncem, stanovuje konečný výsledek tohoto derby na 6 : 2 pro domácí celek. Je dobojováno, tři body zaslouženě získává tým trenéra Peška staršího.

Zapletal

Žídek                     Volný                                      Staněk                                Zahradník

Koloničný               Pešek J.                               Soško                                  Žurovec

Rumel              Šlosar

Střídání : 46.min Dostál za Koloničného, 63.min Janek za Staňka a v 71.min Kobylák místo Žurovce
ŽK : Soško