Těsná prohra v Odrách

Odry – Fryčovice  2 : 1
Další mistrovské utkání sehráli naši „A“ muži na hřišti třetího celku tabulky – Oder. Naši kluci se od počátku utkání soustředili na bránění útoků domácích. Herní převaha Oder byla zřejmá a hrálo se především na naší obranné půlce. V 17´minutě chybovali naši hráči na levé straně a centr přes celou šestnáctku zužitkovali domácí hráči první brankou – 1:0. A aby toho nebylo málo, tak ve 28´minutě se trefují domácí hráči ještě jednou a Odry vedou 2:0. Po této brance jako by z našich hráčů spadla nervozita a začínají hrát útočně, s cílem vstřelit branku. A nebyli k ní vůbec daleko, ale vyložené šance, které měli Žídek, Kobylák, Galásek a Němec, zůstaly trestuhodně nevyužity. Na druhé straně po faulu Černíka kopaly Odry pokutový kop, který náš brankář Tomáš Ivánek excelentně zlikvidoval, čímž podpořil aktivitu našich hráčů. A ve 44´minutě po nesmělé akci střílí, trošku šťastný, gól Honza Rumel a poločas tak končí 1:2. Do druhé půlky nastoupili naši hráči odhodlaně a celý druhý poločas byli lepším mužstvem. Tlačili celek Oder před jejich branku, ale žádnou ze šancí nedokázali využít. Asi největší příležitost měl střídající Lukáš Nevlud v 88´minutě, ale obránci domácího celku jeho střelu zblokovali a tak tento zápas skončil vítězstvím Oder 2:1. Nutno však poznamenat, že naši kluci hráli celý zápas proti 12 hráčům, neboť hlavní rozhodčí domácím hráčům výrazně pomáhal, aby zápas minimálně o dvě minuty zkrátil ze strachu z vyrovnání. Nicméně našim klukům patří dík za snahu a bojovnost v celém zápase. Snad tuto bojovnost ukáží také v příštím domácím zápase, kdy hostí poslední celek tabulky – Suchdola n.Odrou. Tento zápas potřebujeme nutně vyhrát k záchraně v soutěži.