Důležité body v derby se Staříčem zůstaly doma

Souboj o záchranu vyzněl pro naše hráče.
Fryčovice – Staříč  3 : 1
V dalším domácím zápase přivítal náš celek soupeře z nedalekého Staříče. Za krásného a teplého počasí se sehrál zápas, který měl nádech hlavně záchranářského a taktického. Od první minuty naši hráči těsně bránili soupeřové hráče. Ovšem už v páté minutě aktivně napadal obránce hostí náš útočník Tomáš Quitt a jeho napadání skončilo nedorozuměním mezi hostujícím obráncem a brankářem a náš hráč toho využil v lehkou branku – 1:0. Další průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, odehrával se mezi šestnáctkami obou soupeřů a nikdo nechtěl udělat chybu. Tak tedy skončil i první poločas. Ve druhém poločase naše mužstvo pokračovalo ve stejně soustředěném výkonu, a to především v obranné činnosti. Soupeř musel otevřít svou hru a tlačit se před naší branku a toho jsme hned v 54´minutě využili, kdy po tečované střele Honzy Rumla vedeme 2:0. Soupeř ze Staříče stále více a více otevírá hru, tlačí se před naší branku, kde začíná hrozit především Josef Volný. Ale jsme to my, kteří po několika šancích dávají další, tentokráte již třetí, gól Michalem Hlavatým a vedeme 3:0. Soupeř již vrhne vše do útoku, ale je přibrzděn červenou kartou hostujícího hráče v 68´minutě. Ale i v deseti se hráči Staříče tlačí před naší branku, aby v 78´minutě snížili právě Josefem Volným na 3:1. Následuje symbolický tlak soupeře, několik náznaků šancí, ale naši hráči již důležité vítězství udrželi, za což jim velice děkujeme. Doufáme, že především bojovnost, kterou v zápase naši kluci ukázali, si zapamatují také do dalších zápasů, a to třeba hned do dalšího, ve kterém v sobotu hostíme druhý celek tabulky – Jakubčovice.