Prohra v prvním finále okresního poháru

Ve středu 12.října bylo sehráno první finále okresního poháru mužů, kdy na hřiště Fryčovic zavítal účastník krajského přeboru mužů, celek Frýdlantu.
Již úvodní minuty ukazovaly rozdíl mezi oběma soupeři, který tvoří dvě soutěže. Celek Frýdlantu lehce kombinoval a neustále se hrálo před šestnáctkou domácího mužstva. Jenže v deváté minutě, po rychlém protiútoku a nahrávce Milana Kužela skóroval Tomáš Černík – 1:0. I po tomto gólu pokračoval tlak a převaha hostujícího celku a nepřesnost  domácích hráčů. I přesto si domácí hráči vytvořili příležitost, kdy ve 21´minutě po tvrdé a dalekonosné střele Randjáka dorážel Žurovec P., ale gólman hostí tuto šanci zlikvidoval, stejně jako střelu M.Kužela ve 25´minutě. Ve 33´minutě se již prosadili hosté a vyrovnali na 1:1.  Jenže již za pět minut se opět měnilo skóre, když dlouhý balón Randjáka nachází v šestnáctce  opět T.Černíka a ten zvyšuje na 2:1 a tak končí i poločas.
Ve druhé půli se však již projevila rozdílnost dvou soutěží na plné čáře a hosté skórují postupně v 50´, 57´a 76´minutě a otáčejí stav na 2:4. Škoda je především posledního gólu, kdy náš gólman zcela vypustil jednoduchý balón a umožnil soupeři skórovat do prázdné branky. Naši kluci se však nevzdávají a už v 77´minutě je H.Rumlem sníženo na 3:4. Posledních deset minut domácí vytvořili mírný tlak na soupeře, který skončil neproměněnou 100%-ní příležitosti D.Žurovce, který netrefil prázdnou branku v poslední minutě. Zápas končí výsledkem 3:4 pro hosty.

Odveta finále se bude hrát na jaře příštího roku ve Frýdlantu.