20.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

30. P. Žurovec , 51. M. Šlosar , 61. J. Rumel , 82. J. Rumel , 87. J. Vrtný , 90. F. Volný

FK Staříč: L. Smetana - M. Bogdan , P. Jukl , P. Plichta , P. Kocich - S. Musálek , M. Pešek , P. Malý , O. Sluštík - J. Sluštík , J. Urbiš

TJ Sokol Fryčovice: T. Ivánek - F. Volný , A. Holub , M. Hlavatý (60. P. Janek) , R. Zahradník - P. Žurovec (70. L. Staněk) , M. Šlosar , M. Soško (79. P. Kobylák) , J. Plesník (63. R. Koloničný) - J. Pešek (55. J. Vrtný) , J. Rumel

Hráči zápasu: J. Urbiš - F. Volný , J. Rumel .

Staříč doma dostal v derby kanára

Domácí do utkání nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě. Do dvacáté minuty se ještě drželi a utkání do té doby bylo bez střeleckých pokusů a tak diváci viděli pouze dvě střeyl, po jedné na každé straně, které skončily vysoko nad brankama​. Ve 22.min. však už měli hosté gólovou šanci, ale Smetana vyrazil na rohový kop. Po této standartní situaci již vzali hosté utkání pod svou kontrolu, přehrávali domácí ve středu hřiště a ve třicáté minutě byli odměněni první brankou po prostřelení Smetany Žurovcem z úhlu - 0 : 1. Domácí mohli srovnat ve čtyřicátétřetí minutě, když kombinovali ve velkém čtverci Jan Sluštík s Urbišem ale s jeho špatně trefenou střelou neměl hostující brankář žádné problémy.

Druhý poločas byl pro domácí pohromou. Přitom domácí měli ještě ve čtyřicátéosmé minutě šanci na srovnání Urbišem, ale ten míč po pěkné uličce Peška do šestnáctky minul a již překonaný brankář hostí měl štěstí, neboť ten skončil těsně vedle jeho pravé tyče. Domácí se pak vrhli do bezhlavého útočení, obrana si nedokázala poradit s kombinacemi hostů a přišly i branky do sítě Smetany.  Padesátáprvní minuta na 0 : 2 dává Šlosar. Šedesátáprvní minuta na 0 : 3 střílí gól Rumel. V Šedesátépáté minutě mohli domácí snížit, ale Urbiš trefil jen pravou tyč hostující branky. Od sedmdesátédruhé minuty hráli domácí v deseti hráčích bez zraněného M.Peška a závěrečných deset minut excelovali hosté. Dalšími brankami v osmdesátédruhé minutě - střelec Rumel, Janem Vrtným proměněnou penaltou v osmdesátésedmé minutě a krásnou hlavičkou obránce Filipa Volného po rohu v poslední minutě, uštědřili domácím pořádný debakl 0:6.

Ohlasy k zápasu

Josef Volný: Dnes nám chyběli někteří hráči, ale to není omluva. Na Fryčovice neumíme. Tuto sezónu máme ze dvou zápasů skóre 0:11, což hovoří za vše.

Jan Šponiar: Na Staříč se nám dlouhodobě daří. Dnes to byl vyrovnaný zápas pouze do 20. minuty. Po prvním gólu jsme měli zápas již ve vlastní režiin