Muži doma body neudrželi

0:2 (0:1)

Místo: Fryčovice.

První jarní výhru si na svůj účet připsali hráči Darkovic. K tomu jim dopomohl nevýrazný výkon domácích Fryčovic, střelci branek Voldán s Rončkou a výborně chytající Chlappek.

Začátek utkání vyšel lépe domácím fotbalistům. Dostali se do vyložených šancí ve kterých ovšem kraloval v hostující brance Chlappek. Poté se začali osmělovat i hosté a Poštulka trefil tyč domácí brank. Trest za neproměněné šance pro domácí přišel v 39. minutě, kdy brankářem vyraženou střelu o branky dorazil hostující  Voldán - 0:1. S tímto stavem se šlo do poločasové přestávky.

Druhý poločas naopak začali lépe hostující hráči. Jejich vedení navýšil v 50. minutě střelou z přímého kopu Rončka - 0:2. Poté začali přebírat iniciativu domácí, ale hosté je do výraznější šancí nepouštěli. Hosté se pokoušeli navýšit vedení z brejkových situací, ale žádnou se jim nepovedlo dovést do gólového konce. Vyvrcholením domácí snahy byla v 85. minutě, kterou hostující Chlappek chytil. Poté se již domácí na nic nezmohli a hosté si s přehledem pohlídali doubankový náskok.

Ohlasy k zápasu

Jan Šponiar (Fryčovice): Za poslední sezónu a půl to byl asi náš nejhorší zápas. Dnes to z naší strany bylo bez vůle a bojovnosti. Takhle se o body nehraje.

Štěpán Chlappek (Darkovice): Konečně se nám na jaře podařilo vyhrát. I když to nebyl oslnivý výkon, tak naše výhra je zasloužená.