přípravné zápasy dorostu

Dobrý den jsem trenér dorostenců ve Fryčovicích jmenuji se Dalibor Mašlonka, chtěl bych shrnout zimní přípravu Fryčovických dorostenců. Dost mě překvapila tréninková účast opravdu ve čtyřech lidech se určitě nedá nic nacvičit a natrénovat ale to jsme si už s klukama vysvětlili a záleží jen  na nich jak se k tomu postaví. Naopak musím vyzvednout kluky, kteří se snažili nevynechat ani jeden trénink jsou to Jan Vrtný, Luca Král, Martin Šmíd, Václav Mikeš, Filip Kublák , Michal Kokeš. Tito kluci chodili poctivě trénovat a jsem zatím s těmito kluky moc spokojený jen kdyby měli všichni takový přístup snad to bude lepší. V přípravě jsme odehráli jen dvě přátelské utkáni, s dorostenci s Brušperku, kterém jsme prohráli 3:O a s ml. dorostenci se Staříče, které jsme porazili 7:3.
Dne 10.3.2013 jsme sehráli první přípravné utkání na umělé trávě v Těškovicích s dorostenci s Brušperku, kteří hrají o dvě třídy výší soutěž než my. Vzhledem k tomu, že kluci moc nechodili na tréninky tak se nás se šlo jen deset. Sestava: Kublák, Šmíd,Vrtný, Klvaňa, Kučera, Kokeš, Šubert, Král, Mikeš, a posila která by chtěla za nás hrát Pavel Pergel. Tento zápas nezačal moc dobře hned v prví minutě udělal náš brankář chybu a podskočil centrovaný míč a protihráč, který stál za nim už jen zakončil do prázdné branky. Další branka nenechala na sebe čekat a v sedmé minutě obrana jen postávala na šestnáctce a nereagovala na střelu zpoza šestnáctky, která proletěla až do sítě s touto střelou nemohl nic brankář udělat. Dále se hra vyvíjela celkem slibně někteří naši kluci nabrali, druhý dech a pracovali pro družstvo. Musím vyzvednout hlavně Michala Kokeše, který se snažil být, tam kde ho bylo třeba a mělo to velký přínos pro hru, dále Jan Vrtný s pozice stopera se snažil korigovat mužstvo. Kluci se snažili i když nás bylo celé utkání o jednoho méně a mužstvo proti, kterému jsme hráli, hraje o dvě třídy výše tak nepustili protihráče k vážnějším situacím. Druhá půle byla dost vyrovnaná ale na některých hráčích se začala objevovat únava, proto, že neměli natrénováno a v 68 min. jsme dostali třetí branku kdy do nás soupeř zatlačili a dobrým protiútokem nám vstřelili branku.
               Dne 17.3. 2013 jsme na umělé trávě na stovkách sehráli druhé přípravné utkání s mladšími dorostenci se Staříče tito hrají také o dvě třídy výše. Moc musím pochválit všechny kluky, kteří přišli na toto utkáni, proto, že hrát v neděli v 8:00 hod. a při teplotě -8 stupňů je dost náročné. Sestava: Kublák, Šmíd, Zahradník, Rimel, Mikeš, Kučera, Kokeš, Volný, Vrtný, Král, Klvaňa, Šubert. Tato sestava a dokonce s jedním náhradníkem sehrála super utkání, vyhráli jsme 7:3 (3:1). Po vzájemném napadání a hře o které se dalo říct, že se jedná o dobrý fotbal jsme po pěkné individuální hře na bránu dali první branku, kterou po střele na bránu dorážel ve 22 min. Klvaňa. Soupeř jen rozehrál míč na půli hřiště a naši kluci po důrazném napadání  vzali soupeří míč a další pěknou akcí, kterých bylo v tomto zápase mnoho, ukončil Kokeš ve 24 min. krásnou střelou na bránu a byla z toho druhá branka.  Klukům se podařilo usnout na vavřínech a nechali na chvíli vyniknout soupeře, který nám střelil ve 29 min. první branku. Dále byla hra v naší kompetenci a ve 39 min. dal Volný F. třetí branku. Po druhém poločase ve 44 min. se Rimel A. s postu stopera se pustil do kombinace, kterou sám zakončil střelou do brány a byla z toho čtvrtá branka. Dále byla hra stále v naší réžiji proto, že ze strany soupeře jsme slyšeli jen sprosté nadávky a výmluvy na své hráče jak hrají špatně. Proto jsme v 54 min. na vyšili  skoré o pátou branku, kterou dal opět Kokeš a po něm dal v 68 min. Volný F. šestou branku. Soupeř se snažil několikrát dostat do naší šestnáctky ale obrana byla na svém místě jen v 74 min. jsme zahráli rukou v šestnáctce a byli jsme potrestáni pokutovým kopem, který byl proměněn na druhou branku soupeře. Po této brance jsme po chybě našeho hráče na půli hříště, kdy mu po důrazném napadání vzali míč a utočili na bránu v přesile nám byla v 76 min. vstřelena třetí a poslední branka soupeře. Ke konci zápasu v 78 min. zakončil hlavou Vrtný J. poslední sedmou branku zápasu. Opravdu musím pochválit kluky, že zahráli tak pěkný fotbal a budu se těšit, že tak budou hrát i mistrovské utkání.   Trenér Mašlonka