Rozběhla se jarní část brušperské ligy přípravek

19.4. začala konečně jarní část Brušperské ligy. K prvnímu dvojutkání jsme zajížděli do nedalekých Hukvald.

První zápas jsme odehráli proti FK Staříč.

Sestava - Překlasa R. - Tyleček, Kaloč, Pačanský, Překlasa A., Šugárek, Adamovský, Klimek

Do utkání jsme vstoupili v hodně oslabené sestavě, což bylo zapříčiněno nemocemi u 4 hráčů ročníku 2002.

Úvod utkání byl hodně ospalý, naší hře chyběla přesná přihrávka, zakončení a úspěšné umění obejít jeden a jednoho. Postupem času se hra zlepšovala a vytvořili jsme si velkou spoustu šancí. Bohužel pro nás jen jedinou proměnil v 9.minutě parádní střelou Ondra Tyleček - 1:0.

Poté jsme opět diktovali tempo hry. Do obrovské šance se dostal Adamovský, ale neproměnil. Stejně pak dopadl například Klimek.

Staříč byl nebezpečný jedině po našich chybách, jednu z nich jsme udělali v závěru prvního poločasu, kdy Staříč vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, obdrželi jsme dvě branky a za stavu 1:3 by snad nikdo netušil, co kluci ještě předvedou. Semkli se a s odhodláním šli za vyrovnáním a nakonec až za výhrou, kterou vybojovali odhodlaným výkonem. Po vyrovnání jsme se dostali dokonce do vedení, pak ovšem Staříč srovnal a hrálo se zase od znovu. Ale kluci opět předvedli, jak velcí jsou bojovníci a dokázali přidat i pátou a zejména rozhodující branku, která určila konečné skóre na 5:4 pro Fryčovice.

Branky - Tyleček, Klimek, Kaloč, Pačanský, Překlasa A.

Druhé utkání jsme vyhráli kontumačně 3:0, protože Čeladná se nedostavila k utkání.

Slovo trenéra - Klukům chci poděkovat za předvedený výkon, protože zápas vůbec nevzdali a bojovali do poslední minuty. Jsem ráda, že se snaží předvádět hru, kterou je učíme. Samozřejmě udělali také mnoho chyb, ale na těch musíme zapracovat v tréninku. Nejdůležitějším úkolem každého utkání není výhra, ale jak kluci sami řekli - jejich pocit ze hry. Jsem ráda,že si každý z nich zápas užil, protože pro ně je to především zábava.

Do tabulky si tedy připisujeme 6 bodů.

Další utkání sehraje přípravka již v pondělí 22.4. od 16:00 v Brušperku proti Brušperku A a B.