FOTBALOVÉ ODPOLEDNE V JISTEBNÍKU S BRUŠPERSKOU LIGOU - STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Za slunečného počasí jsme odehráli další 2 utkání BL v Jistebníku.
Soupeřem nám byly Dívky SK Brušperk a domácí Jistebník. V sestavě chyběl akorát Lukáš Boček, který si plnil povinnosti v MFK-FM a Radek Překlasa kvůli zranění.
Sestava - Pačanský, Tyleček, Adamovský, Voráček, Šugárek, Janša, Kaloč, Klimek, Šimečka

1.zápas - Sk Brušperk Dívky
V tomto utkání jsme jasně dominovali, ale nedokázali jsme herní převahu přenést ve vysoké skóre. Holkám pomohla dobrými zákroky jejich brankářka a také naši kluci, kteří většinu svých střel poslali přímo na slečnu v brance. Nezačali jsme špatně ve 4.minutě po rohovém kopu na zadní tyči doklepl míč do sítě Honza Pačanský. Poté jsme dlouho dobývali branku holek, ažv 16.minutě Filip Adamovský svým prvním soutěžním gólem vstřelil naši druhou branku. Poločas 2:0. Do druhého poločasu jsme chtěli a vstoupili také aktivně,ale opět ta naše střelba. V 6.minutě druhého poločasu se prosadil Tyleček, poté jsme udělali chybu a holky snížily na 3:1 v 8.minutě. Poté opět dlouho a dlouho nic. Jedna střela za druhou a prostě nic. Až v 19.minutě druhého poločasu utnul beznaděj Vojtěch Janša 4:1. Takovým výsledkem zápas i skončil, ale nutno podotknout, že jsme měli brankových příležitostí tak na 5 zápasů dopředu. Klukům se asi bude ještě dlouho v noci zdát o nedobytné tvrzi jménem SK Brušperk Dívky. Bohužel holky nepředvedli fotbal, jen kopanou a proto měvýsledek mrzí, protože týmy, které nepředvádí fotbal, by jsme měli porážet větším rozdílem, ale naopak mě těší předvedená hra, která byla o mnoho kvalitnější než v zimní lize.
Branky - Pačanský, Adamovský, Janša, Tyleček
Výsledek - 4:1

2.zápas - Jistebník
Co se událo v druhém zápase snad kluci ještě nezažili. Jak jsme nemohli vstřelit branky proti holkám, tak jsme si řekli, že své střely zpřesníme a do zápasu proti domácím vletíme. Přesně to se stalo. Adam Šimečka pobyl v útoku 8 minut a stihl dát hattrick, který vstřelil v 6, 7, a 8.minutě.
Soupeře jsme jednoznačně válcovali. Další branky přidal ve 12. a 17. minutě Jirka Šugárek a po něm v rozmezí 19. až 20. minuty 2x Pačanský a jednou Vojta Janša. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 9:0 pro nás. Kluci chtěli vstřelit co nejvíce branek a dělali pro to maximum. V 3.minutě druhého poločasu vstřelil branku Klimek. Poté v 7.minutě Tyleček a v rozmezí od 12. do 17. minuty se prosadil 2x Standa Voráček, jednou Šimečka a také Jirka Šugárek, který vytvořil další hattrick. Domácí si stihli ještě v závěru zápasu sami srazit míč do vlastní sítě a tím zápas také skončil.
Branky - 4x Šimečka, 3x Šugárek, 2x Pačanský, 2x Voráček, 1x Tyleček, 1x Janša, 1x Klimek, 1x vlastní
Výsledek - 16:0

Slovo trenéra - V dnešních dvou utkáních a zejména v tom druhém, jsme předvedli konečně to co od kluků neustále vyžaduji, tedy hru plnou soubojů 1 na 1, nějakou tu přihrávku a střelbu. V některých situacích nám chyběl důraz a mohli jsme tak přidat jistě pár branek. Musím říct, že jsme konečně byli schopni bez větších problému přejít přes 2 nebo 3 hráče, zejménaŠimečka, Janša a Pačanský s Voráčkem. Přidali se i ostatní kluci a výsledná hra byla na světě. Kluci hráli fotbal ve vysokém tempu, které od nich vyžaduji, konečně jsme ukázali svou pravou tvář. Těší mě také skóre 20:1, které jsme mohli jednoznačně navýšit minimálně o 5 branek v zápase s holkama, ale takový je fotbal. Myslím, že v zápase s holkama, kluci místo branky viděli hrad, který stráží obrovský drak a oni nebyli schopni vysvobodit princeznu (dát gól :-)!
Doufám, že ve stejném duchu nastoupíme i do dalších utkání.
Velké poděkování zaslouží, také dobrovolníci z řad rodinných příslušníků a obětavců, kteří nám pomohli v nelehké situaci odvést kluky do Jistebníku, odměnou jim pak jistě byl předvedený výkon a radost kluků ze hry.

V úterý 14.5. sehrajeme další 2 utkání proti týmu z Hukvald od 16:00 na našem hřišti.