Fryčovice "B" : Tošanovice

Další zbytečná ztráta bodů na domácím hřišti
4. kolo Okresní soutěže odehrál B – tým mužů v neděli 02.09.2012 na domácím hřišti s mužstvem Tošanovic. Utkání, řídil jako hlavní rozhodčí náš bývalý hráč a nejlepší střelec v historii Fryčovické kopané Radek Matuška.
Hlavní trenér Marcel Havlík provedl opět několik změn v základní sestavě – po nemoci se do základní sestavy vrátil Martin Temel, který ve středu zálohy nahradil Daniela Galáska, který se přesunul na pravou stranu obrany. Ve středu zálohy ho doplňoval Zdeněk Uhlíř, který nastoupil místo Aleše Židka, který byl připraven na lavičce. Na pravé straně zálohy nastoupil od první minuty Lukáš Nevlud, který již v poločase minulého utkání nahradil zraněného Radima Droždiaka, který dnes usedl na lavičku. V brance na základě výborného výkonu v minulém kole, kdy neinkasoval branku dostal znovu přednost Dan Dvorský před oběma brankáři z dorostu Filipem Kublákem a Lubošem Mirolou, se kterými trénují a navíc se ještě pravidelně zúčastňují tréninků Béčka, kde se jim vždy intenzivně věnuje trenér brankářů Rosťa Míček. Na lavičce byl již připraven nastoupit uzdravený Ivošek Vrtný.
Do utkání jsme vstupovali s cílem vyvarovat se špatného vstupu do začátku utkání, které nás provázejí od počátku sezóny a znovu střelecky zabrat a napodobit výsledek a počet vstřelených branek z minulého kola z Paskova.
Tentokrát se nám opravdu povedl vstup do utkání a hned při našem prvním útoku ve 2 minutě byl v pokutovém území hostů faulován náš útočník Josef Navrátil a hlavní rozhodčí zapískal a nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Míč k provedení penalty si postavil Martin Temel a s jistotou proměňuje 1 : 0.
Místo našeho uklidnění a doražení soupeře další brankou v jeho sítí – se začínají projevovat naše staré známe nedostatky, kterých jsme se chtěli v této sezóně zbavit – množství keců a kritických připomínek na spoluhráče – místo pomoci spoluhráči a zaskočení na jeho místě (jedná se hlavně opět o Michala Hlavatého, který se takto  začíná projevovat již od 6 minuty – v minulých zápasech, kdy nekecal a hrál to byl jeden z nejlepších hráčů našeho týmu), zbytečná nervozita, nedokázali jsme si přihrát na 2 metry, místo nahrávky odkop do zámezí nebo do země nikoho, kde musí o každý takto nakopnutý míč bojovat útočníci proti přesile obránců.
Takže došlo k tomu, co se na základě této naší hry dalo očekávat – po našich standardních akcích (rohový kop, přímý kop a jedné akci, kdy zbytečně ztrácíme míč na polovině hřiště) nedokážeme na soupeřově půlce hru přerušit a hosté po brejkových akcích, kdy zatáhnou balón jednou po pravé straně a dvakrát po levé straně a po přihrávce na střed našeho pokutového území – třikrát pohodlně skórují – a to v 18 minutě – 1 : 1, ve 24 minutě – 1 : 2 a ve 35 minutě – 1 : 3. V této době si náš celek sice vytváří nějaké šance, ale bohužel je neproměňujeme.
V poločasové přestávce dochází v našem týmu ke střídání kdy místo Michala Hlavatého nastupuje Aleš Žídek a Ondřeje Matulu nahrazuje Radim Droždiak. V druhém poločase se hra našeho celku zlepšuje dokážeme si nahrát a vytváříme si šance, které ale zase neproměňujeme. V 53 minutě dostává za faul žlutou kartu Lukáš Nevlud. V 57 minutě trefuje z hranice šestnáctky Martin Temel po nahrávce Aleše Žídka břevno. V 62 minutě střídá náš tým naposledy – ze hry odstupuje Zdeněk Uhlíř a nahrazuje ho Ivošek Vrtný. Dál se tlačíme před soupeřovou branku, ale buď šance neproměňujeme nebo je zlikviduje hostující brankář ve spolupráci s obránci. Ani po několika závarech, kdy vystřelíme 6 krát během jedné akce míč do soupeřovy sítě nedostaneme. Soupeř hrozí z ojedinělých brejků, které ale v poklidu likviduje naše obrana nebo brankář Dan Dvorský. V 80 minutě dostává křeče Lukáš Nevlud, takže hrajeme 5 minut jen v desíti hráčích, než se zraněný po odeznění bolestí vrací zpátky do hry. Utkání se pak již jen dohrává.
V tomto zápase jsme opět umřeli na naše již tradiční problémy – neproměňování ani těch vyložených brankových příležitostí a po našich hloupých chybách, kdy sami připravíme šance soupeři, kteří je na rozdíl od nás proměňují – už by se toho náš celek měl vyvarovat.
Další zápas odehraje Béčko opět na domácím hřišti a to již ve středu 05.09.2012 od 17 hodin s celkem Janovic, které na základě výsledků v loňské sezóně sestoupily z Krajského přeboru do 1.A třídy Moravskoslezského kraje, ze které se před začátkem tohoto ročníku odhlásily a přihlásily se do Okresní soutěže. V jejich týmu došlo v letní přestávce ke změnám, ale dosud všechny tři své odehrané zápasy v Okresní soutěži vyhrály a jsou v popředí tabulky. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, jak tento vzájemný zápas dopadne a hlavně fandit našemu týmu.

Střídaní:

45´ Žídek Aleš ⓬ za Hlavatého Michala

45´ Droždiak Radim ⓯ za Matulu Ondřeje

62´ Vrtný Ivo ⓮ za Uhlíře Zdeňka

Masér: Nevlud Tomáš
Hlavní pořadatel, asistent trenéra a zajišťovatel všeho potřebného kolem zápasu: Nevlud Jiří