Fryčovice "B" : Sedliště "B"

Prolomení střelecké smůly odnesly Sedliště „B“

V neděli 28.10.2012 odehrálo svůj 13 zápas v Okresní soutěže a zároveň poslední podzimní zápas na domácím hřišti naše Béčko se soupeřem, který k nám přijel ze Sedlišť a to z jejich B týmem. Utkání se hrálo za zrovna né moc příznivého počasí, když teplota vzduchu se pohybovala kolem 0 °C. Asi i z toho důvodu na utkání dorazili opravdu jen nejvěrnější fanoušci Béčka.

Navzdory heslu „že vítězná sestava se nemění“ musel oproti minulému zápasu udělal hlavní trenér Marcel Havlík opět několik změn v základní sestavě – do sestavy v bráně dostal přednost před Danem Dvorským – brankář dorostu Filip Kublák, na svůj post tvořivého středního záložníka se vrátil Aleš Židek na základě toho se do útoku posunul Milan Kužel, ve kterém nahradil Ivoška Vrtného, místo Dana Galáska přestopera hrál Radek Zahradník, místo Lukáše „Blekče“ Nevluda v záloze nastoupil Petr Janek.

Začátek utkání i přes chladné počasí musel několik málo věrných fanoušku opravdu rozehřát – už ve 2 minutě nebezpečně zakončuje Pepa Navrátil, ale hostující gólman jeho střelu chytá. Ve 4 minutě po centru Milana Kužela už Pepa Navrátil hlavou bezpečně uklízí míč do hostující sítě – 1 : 0.

Po vstřelené brance náš celek neubírá na aktivitě a v 9 minutě Milan Kužel střílí nad branku, v 11 minutě ho napodobuje Pepa Navrátil, v 18 minutě opět Milan Kužel střílí z dálky  - brankář Sedlišť chytá, v 19 minutě opět Milan Kužel střílí hostujícímu brankáři do rukou a ve 20 minutě Milan Kužel znovu ve střelecké pozici na hranici šestnáctky, ale jeho střela po podklouznutí končí vysoko nad brankou. V téže minutě se po rychlé akci k míči dostává Pepa Navrátil a z 25 metrů střílí krásnou branku – 2 : 0.

Soupeř je neškodný a všechny jeho akce končí před naší šestnáctkou případně slabými střelami, které bez problémů zneškodňuje náš brankář nebo zakončují mimo naší branku.

Ve 29 minutě svou akci z pravé strany zakončuje střelou do boční sítě Michal Hlavatý. Ve 31 minutě se po našem rohu dostává k odraženému míči Jirka Čížek a svým prudkým centrem nachází na malém vápně hlavu Radka Zahradníka, který míč bezpečně trefuje za záda bezmocného hostujícího brankáře – 3 : 0.

Ve 32 minutě postupuje na sám na bránu Pepa Navrátil, ale zakončuje do náruče gólmana. Ve 37 minutě si hosté vytvářejí svou dosud jedinou, ale o to větší šanci, ale klíčový zákrok prvního poločasu vytahuje náš brankář Filip Kublák, kdy soupeřovou střelu z hranice penalty bravurním zákrokem vytlačuje na roh. Ve 39 minutě se k odraženému míči dostává Radek Zahradník, a jeho střela ze 30 metrů po teči hostujícího obránce mění směr a končí v opačném rohu branky, než si myslí hostující brankář – 4 : 0. Tímto výsledkem končí i první poločas.

Do druhého poločasu nastupuje místo Milana KuželaHonzíček Vrtný a místo Jirky Čížka Lukáš Nevlud.

54 minutě se po samostatné akci přes střed hřiště dostává ke střele Aleš Židek, ale jeho střela končí vedle hostující branky. Po rozehrání se do své největší šance druhého poločasu dostávají hostující celek, kdy po brejku z půlky hřiště postupuje hostující útočník na našeho brankáře, kterému dělá v šestnáctce kličku, ale jeho střelu do prázdné branky v poslední chvíli skluzem blokuje na roh Michal Žídek. V 56 minutě dochází v našem celku k poslednímu střídání ze hřiště odchází Michal Žídek a nastupuje Ivošek Vrtný. V 59 minutě postupuje sám na branku Honzíček Vrtný, a pohodlně zvyšuje na 5 : 0.

V 64 minutě ve své další šanci Honzíček Vrtný nakopne krtka a z šance nic není. V 68 minutě střílí svoji třetí branku v utkání, tentokrát hlavou Pepa Navrátil -  6 : 0.

V 73 minutě postupují sami na branku hostů Honzíček Vrtný a Michal Hlavatý, ale první jmenovaný nahrává do offsidu, po té dostává za zakopnutí míče žlutou kartu Michal Hlavatý.

74 minutě po naší další hezké akci střílí mezi nohama brankáře a po odrazu od tyče svou dnešní druhou branku Honzíček Vrtný – 7 : 0.

Poté se zápas již dohrává.

V dnešním utkání jsme konečně prolomili střeleckou smůlu a konečně proměnili více šancí, i když další vyložené šance ještě zůstaly neproměněny.

Svůj poslední zápas podzimní části sezóny 2012 – 2013 odehraje Béčko v sobotu 03.11.2012 od 14:30 hodin ve Vojkovicích.

Fryčovice „B“ – Sedliště „B“   7 : 0  (4 : 0)

Základní sestava

Kublák Filip ❶

Žídek Michal ❽

Adamovský Martin ❸          Zahradník Radek ❹          Janek Petr ❼

Hlavatý Michal ⓫          Židek Aleš ❻          Pavlat Mirek ❺          Čížek Jiří ❷

Navrátil Pepa ❾          Kužel Milan ❿

Střídání

46´ Nevlud Lukáš ⓬  za  Čížka Jiřího

46´ Vrtný Honzíček ⓮  za  Kužela Milana

56´ Vrtný Ivošek ⓭  za  Žídka Michala

Lavička – nestřídali

Adamovský Martin ⓭, Pasírbek Kamil ⓰, Kublák Filip ⓳

Volno od trenéra

Lanča Jakub, Matula Ondřej - zranění, Nevlud Tomáš – zranění, Pasírbek Kamil, Říha Zdeněk, Sváček Martin, Temel Martin, Uhlíř Zdeněk – pracovní povinnosti

ŽK

73´ Hlavatý Michal

Hlavní trenér: Havlík Marcel

Asistenti trenéra: Pasírbek Kamil, Nevlud Tomáš

Vedoucí mužstva: Nevludová Dagmar

Lékař  + Masér: Nevlud Tomáš

Hlavní pořadatel, asistent trenéra a zajišťovatel všeho potřebného kolem zápasu: Nevlud Jiří

Pořadatel: Tučný Zbyňa