Chlebovice : Fryčovice "B"

Zbytečná ztráta bodů v Chlebovicích
Ve středu 22.08.2012 odehrál tým Béčka svůj druhý mistrovský zápas, byl to zápas, který byl odložen z 11.08.2012 z důvodu nepříznivého počasí.
I po minulém utkání, ve kterém  se zranili 2 hráči (Kužel Milan a Pasírbek Kamil – k dalšímu zápasu, budou snad v pořádku) bylo v zápise o utkání uvedeno opět 17 hráčů, a to se ještě další omluvili z důvodů pracovního vytížení.
Od začátku utkání měl náš celek herní i územní převahu, kdy svého soupeře přehrával a dokázal si vytvořit několik slibných šancí – bohužel pro nás všechny zůstaly nevyužity – 2x nebezpečně střílel Michal Hlavatý, obrovskou šanci měl Aleš Židek, kdy z otočky vypálil levou nohou a brankář konečky prstů jeho střelu vytáhl nad břevno, 2 šance Pepy Navrátila, plus další střely zblokované obránci nebo pochytal brankář. Soupeř byl pod tlakem, z kterého se občas dostával do brejku a do zakončení, ale naše obrana vždy odvrátila nebo šance zneškodnil náš brankář. Bohužel ve 34 minutě, kdy se Michal Hlavatý prokličkoval do soupeřovy šestnácky, ale místo toho, aby volil zpětnou přihrávku pod sebe na lépe postaveného Martina Temela, který byl na hranici penalty úplně volný, se rozhodl vystřelit – jeho ránu brankář chytil. Ten hned dlouhým výhozem zrychlil hru, kterou ještě dlouhým nákopem podpořil domácí obránce na svého vysokého útočníka, naše obrana se nedokázala zkonsolidovat a domácí útočník využil svou výšku a sílu ke střele a ještě se dostal k následné dorážce k míči, který náš gólman neudržel – 1 : 0.
Tato inkasovaná branka náš celek nepoložila a opět jsme se tlačili do útoku. Ve 43 minutě při jedné z našich mnoha akcí, kdy svých zkušeností a kvalit využil Zdeněk Uhlíř, byl tento hráč na hranici šestnácky faulován, k přímému kopu se postavil Martin Temel, vystřelil krásně přes zeď, domácí brankář se nestihl za míčem ani podívat, ale opět k naší smůle trefil jen břevno domácí branky, od kterého se míč odrazil do zámezí. Do konce poločasu se již nic nestalo – výsledek poločasu – 1 : 0.
 Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním proměnit už konečně nějakou šanci v góly a otočit výsledek v náš prospěch. Ale opak byl pravdou – došlo ke stejné situaci jako v minulém zápase – nedokázali jsme zachytit začátek poločasu a ve 48 minutě jsme opět po zbytečné ztrátě míče Michalem Hlavatým, kdy jeho chybu ještě nepřesným odkopem nedokázal zachránit ani Lukáš Nevlud a dostáváme velmi lacinou branku – 2 : 0.
Tento stav už byl pro nás nepříznivý, ale opět jsme se ještě vrhli do útoku – ihned po rozehrání měl velkou šanci Martin Temel, kdy po přihrávce Pepy Navrátila – nedokázal sám na malém vápně trefit odkrytou branku domácích a minul. Po té se šance střídaly na obou stranách – za nás nedokázali své jasné šance využít a skórovat – Pepa Navrátil, střídající Honza Vrtný, Lukáš Nevlud a ani Aleš Holub. Domácí hráči využili naši nemohoucnosti a v 81 minutě došlo k další chybě na naší pravé straně a soupeř zvýšil své vedení na 3 : 0.
84 minutě byl po svém zkratu u rohového praporku, kdy míč již byl v autu vyloučen Jakub Čížek.
Po tomto vyloučení a našem oslabení se konec zápasu dohrával ve vyhroceném stavu, ke kterému přispěl velkou měrou i hlavní rozhodčí a jeho nepřesvědčivý výkon, kdy několikrát poškodil oba týmy – náš tým hlavně několika hodně sporně odpískanými ofsajdy.
Dnes jsme si utkání bohužel prohráli sami – výkon mužstva byl dobrý, ale konečný dojem kazí hlavně neproměňování jasných gólových šancí, to byl největší rozdíl mezi námi a soupeřem, který proměnil 3 ze svých 4 gólových příležitostí.
Věříme, že v dalším zápase, který hrajeme v neděli 26.08.2012 od 17 hodin s celkem Paskova na hřišti ve Václavovicích se k nám štěstí přikloní a konečně prorazíme smůlu a začne nám to do soupeřových branek padat.
Přijďte nás ve velkém počtu povzbudit!!!

Střídaní:

63´ Vrtný Jan ⓮ za Hlavatého Michala

68´ Adamovský Martin ⓭ za Navrátila Josefa

71´ Čížek Jakub ⓬ za Navrátila Josefa

Lavička - nestřídali:

Janek Petr ⓯, Galásek Michal ⓰, Dvorský Daniel ⓳

Volno od trenéra:
Lanča Jakub, Kužel Milan – zranění, Matula Ondřej – nemoc, Mirola Luboš, Nevlud Tomáš – zranění,  Pasírbek Kamil – zranění, Pavlát Mirek, Svaček Martin, Vrtný Ivo - nemoc

ŽK:

50´ Hlavatý Michal, 70´ Žídek Michal, 82´ Holub Aleš