První jarní domácí výhra

Fryčovice – Lichnov   2:0
Druhý zápas jarní části sezóny odehráli naši hráči na domácím hřišti a za soupeře jim byl celek z Lichnova. Oba dva celky potřebovaly body jako sůl. Celek z Lichnova proto, aby se posunul ze spodních míst tabulky, naši kluci zase proto, aby se udrželi v klidném středu tabulky. S ohledem na zimní přípravu, ale také na minulý zápas v Tiché, museli naši hráči změnit přístup ke hře a především soustředit se na obranou činnost, pokud chtěli uspět v tomto zápase. Za velice chladného počasí se odehrál docela vyrovnaný zápas, který však fotbalové krásy moc nepobral. Celek z Lichnova měl v prvním poločase optickou převahu a hrálo se především na naší půlce. Naši kluci nebyli schopni delší dobu podržet míč, aby odlehčili obraně. I přesto měli naši kluci dvě velké příležitosti, především tu, kdy  Honza Rumel dostal krásnou přihrávku od Tomáše Černíka a šel téměř s poloviny hřiště sám na brankáře, ale opět trestuhodně šanci zahodil. Šanci však měli i hosté z Lichnova, kdy naše dobře hrající obrana propadla na levé straně, přišla přihrávka pod sebe a hostující M.Zeman netrefil bránu před sebou. Obrovskou zásluhu na vyrovnané hře měl tentokrát Michal Hlavatý, který hrál celý zápas osobní obranu na nejlepšího hráče Lichnova a téměř ho vymazal ze hřiště. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a v 53´minutě udeřili naši hráči po rohovém kopu a vsítili branku naší novou posilou Martinem Procházkou – 1:0. Tato branka našim klukům jako by vlila síly a bylo jich celé hřiště, ale taky soupeř se čím dál víc tlačil před naši branku s cílem vyrovnat. Šance se střídaly na obou stranách. Soupeř měl obrovskou šanci po rohu, kdy balón poskakoval na  malém vápně, ale nikdo nebyl schopný dostat balón do naší branky. Z naší strany měl obrovskou šanci Petr Žurovec, ale ani samostatný nájezd na gólmana hostů brankou neskončil. Navíc ve 74´minutě dostal Michal Hlavatý druhou žlutou kartu a tím i kartu červenou a naše mužstvo dohrávalo v deseti hráčích. Ale náš celek a především obrana již soupeři nic nedovolila. Navíc v 92´minutě pečetil naše vítězství Honza Rumel, který dostal přihrávku od Petra Žurovce a sám před prázdnou brankou nezaváhal – 2:0. Je nutno naše kluky pochválit za bojovnost v dnešním zápase a opět vyzvednout výkon Michala Hlavatého, který totálně vymazal nejlepšího hráče hostů a tím položil velký stavební kámen dnešního vítězství. Důležité je však nezpychnout a prodat týmovou bojovnost i v dalším zápase v Libhošti.