Fryčovice "A" : Staříč

Smolný zápas od první do poslední minuty !!
Fryčovice – Staříč 0:1 (0:0)
Další zápas odehráli naši kluci na domácím hřišti a bylo to místní derby se Staříčem. A nutno přiznat, že se našim klukům lepila smůla na kopačky od samého začátku. Naši kluci nastoupili na hřiště s odhodláním potvrdit tři body přivezené z minulého zápasu z Hnojníku. Celý zápas byl vyrovnaný bez větších šancí na obou stranách. Zato smůly a zranění bylo dost !! Již v 9´ minutě po souboji s brankářem hostí špatně došlapuje Petr Žurovec a po dvou minutách kvůli svému zranění střídá. Deset minut na to, opět při souboji, je zraněn další náš hráč, tentokrát Petr Kobylák, a opět musí střídat. No a aby toho nebylo málo, tak ve 28´minutě střídá David Makúch, a jak jinak, kvůli zranění. Tím byla naše porce střídání pro tento zápas vyčerpaná a mohli jsme se „modlit“ , aby se nezranil někdo další. Jinak zápas se vyvíjel zcela vyrovnaně mezi oběmi šestnáctkami. Naši kluci vyrukovali se stejnou taktikou, kterou praktikovali proti Staříči i minulý rok a vyšla jim. Tedy osobní obranou na středního záložníka Staříče (Peška), kterou výborně zvládli Petr Janek a především Radek Zahradník a také osobní obranou na nejlepšího střelce hostí Pepu Volného, kterého dokonale vymazal Lukáš Baran. Poločas končí remízou 0:0. Ve druhém poločase byli naši kluci lepším týmem. Celek Staříče téměř neohrozil naši bránu, zatímco naši kluci se i v oslabené sestavě tlačili na jejich půlku. Nicméně všechny snahy končily před šestnáctkou hostí. Výjimkou byla šance Lukáše Barana po rohovém kopu, který se objevil úplně sám na penaltě, ale slabou střelou nechal hostujícího brankáře vyniknout. Největší příležitost pak měl Jakub Jiřičný, který byl ve vápně úplně sám, ale volil sílu místo techniky, a střelou překopnul. A když už se schylovalo k závěrečnému hvizdu, tak v poslední minutě, s ojedinělého útoku po pravé stravě nádherně vystřelil krajní záložník Staříče a smůla byla dokonána – 0:1.
Nicméně musíme naše kluky pochválit za bojovnost a vyzdvihnout střídající hráče, že plně zaskočili v nepříznivé situaci. Především Radek Zahradník perfektní osobní obranou na záložníka hostí a Jirka Čížek svým důrazem ukázali, že jsou perspektivními hráči do budoucnosti fryčovické kopané a trenéři s nimi musí počítat. Ale poděkování za bojovnost patří všem !!! Věříme, že se stejnou bojovností budeme slavit úspěch v příštím kole, kdy zajíždíme na hřiště vedoucího týmu tabulky - Havířova.