Áčko veze tři body z Horní Suché

Horní Suchá – Fryčovice 1:3 (1:0)
Další zápas nové sezóny odehráli naši muži na půdě Horní Suché. A nečekal nás vůbec lehký zápas, neboť soupeř v loňské sezóně spadnul z vyšší soutěže. A to se také potvrdilo. První poločas se odehrál z převážné většiny na naší polovině. Domácí měli velkou převahu a naši obránci hasili jednu příležitost za druhou. Našim největším problémem bylo, že jsme nedokázali udržet alespoň chvíli balón na našich kopačkách a nedali tak naší obraně odpočinout. Naštěstí z převahy a šancí domácích se ujala pouze jedna, kdy po chybě ve středu obrany střílí branku domácí tým – 1:0, a takto skončil i poločas. Nikdo neví, co se stalo o poločasové přestávce v naší kabině, ale od druhého poločasu vstoupilo na hřiště úplně jiné mužstvo, které oplývalo bojovností, důrazem, technikou a nápadem, jak vstřelit branku. Už v 53´minutě naše mužstvo vyrovnalo, když Michal Soško napřáhnul uprostřed hřiště z hranice 20metrů a schovanou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. I nadále byli naši kluci lepší a agresivnější a bylo na nich znát, že chtějí s výsledkem něco udělat. A udělali v 62´minutě, kdy běžel Jakub Jiřičný sám na branku a chladnokrevně zakončil na 1:2. Euforie s otočení zápasu dodávala našim klukům síly i nadále. Hlavně posun Honzy Šlachty do útoku se zdál dobrým krokem, neboť je hlavičky, které vyhrával jako na běžícím páse, držely domácí obranu neustále v pozornosti. V 72´minutě jsme se radovali i potřetí, kdy bleskový přesun míče z levé strany na pravou po ose Jiřičný-Žurovec-Kobylák byla ukázková a poslední jmenovaný střílí gól na 1:3. A to již byl poslední hřebíček do domácí „urny“. Ti již neměli ani sílu ani čas s výsledkem něco udělat, a tak celkem v klidu naši kluci první výhru v nové sezóně ubránili. Velká gratulace všem střelcům, neboť pro všechny to byl první mistrovský gól v našem mužstvu. Doufejme, že nebudou ani poslední, a dodají celému mužstvu sílu a odhodlání do dalších zápasů. Hlavně kluci nezpychnout, výhru hodit za hlavu a soustředit se na další domácí mistrovský zápas.