V sobotu 24.8.2019 i žáci zahájili po krátké přípravě novou sezonu na hřišti Ostravy Jih.

Nejdříve nastoupili za úmorného vedra krátce po poledni mladší žáci a prohráli 15:0 po poločase 5:0.
Jelikož jsou ještě v plném proudu prázdniny nastoupili mladší žáci ve velmi okleštěné sestavě a od začátku tahali za kratší konec. Domácí nás přehrávali kombinací a také zejména ve druhé půli i fyzicky, kdy se projevilo jejich pravidelné střídaní celých sedmiček oproti našim náhradníkům z přípravky.
Sestava       Vašínek Martin
Klega Antonín - Bílek Patrik  - Strnadel Radek
Gabryš Jakub - Filipec Matěj - Wlaka Michal
                             Nevlud Daniel
Střídali Wlaka Martin, Volný Jakub a Dzuba Štěpán

Starší žáci vyhráli 2:7 po poločase 1:3.
I u starších žáků jsme před zápasem řešili sestavu, ale nakonec jsme byli téměř kompletní. Po počátečním oťukávání se v 9´ prosadili domácí střelou z dálky, ale takřka vzápětí se po samostatném úniku prosadil ve 13´ Jirka Brauner. Stejný hráč do poločasu ještě několikrát provětral obranu domácích a byly z toho ještě dva góly, nejdříve 15´ vybídl ke skórování Jakuba Bílka a ve 30´ se opět prosadil sám. Domácí mezitím hrozili pouze z rohových kopů. Před začátkem druhé půle jsme měli obavy zda vydržíme se silami, ale uklidnil nás brankou Filip Strnadel ve 39´, který se prosadil dorážkou po rohovém kopu. I ve druhém poločase jsme měli spoustu samostatných úniků, z nichž dva využil opět Jirka Brauner a jeden Filip Galásek. Domácí se zmohli již jen na korekci v samém závěru střelou z dálky.