První zápas žáci v Heřmanicích prohráli

Po dlouhých letech měli naši žáci opět premiéru v krajské soutěži. K utkání jsme však málem nedorazili, jelikož domluvený autobus nedorazil... Ostudu se nám podařilo odvrátit pouze díky obětavosti několika maminek a příbuzných našich hráčů a vedení družstva, kteří s námi v krásném sobotním odpoledni strávili čas, který mohli určitě využíz jinak. Chtěl bych tímto poděkovat paní Janšové, Hajné, Žídkové a Strnadlové za to, že kluky bezpečně odvezly vlastními auty do Heřmanic.

K utkání nejdříve nastoupili mladší žáci a po poločase 1:1 uhráli remízu 3:3.
V první půli vyrovnal po střele Marka Janši Adam Šimečka a ve druhé půli nás Marek Janša dvěma góly dostal do vedení 3:1, ale domácí v záveru dokázali vyrovnat na konečných 3:3
Nastoupili jsme v sestavě:

Brankář Filipec Jakub
Obrana Karol Radim, Ellinger Marek, Hajný Jiří
Záloha Sládek Matěj, Fekets Daniel, Šimečka Adam
Útok Štefek Patrik

Střídali Smutný Jakub, Janša Vojtěch a Janša Marek

Poté už k hlavnímu zápasu nastoupili starší žáci a po poločase 3:2 jsme prohráli 4:3.
Domácí začali nátlakovým fotbalem, s nímž jsme měli problémy, přesto jsme se po brejku a zahrané malé domů domácích dostali v 7´do vedení, když domácí přestupek proti pravidlům využil Honza Masopust. Domácí ještě přidali a výsledek otočili na 2:1. My jsme však odpovídali nebezpečnými brejky a také jsme zaslouženě vyrovnali na 2:2, když domácí rozehrávku vypíchl Marek Janša a z brejku ve 30´vyrovnal. Domácí přesto stačili do poločasu ještě jednou skórovat a upravit na poločasových 3:2.
Do druhé půle jsem však nastoupili jako vyměnění, vynutili jsme si trvalou územní převahu, dvakrát jsme nastřelili břevno a nakonec jsme v 60´ díky Honzovi Masopustovi vyrovnali na 3:3. Utkání směřovalo k zasloužené remíze, ale bohužel domácí z ojedinělé akce tři minuty před koncem vybojovali volný přímy kop ze zhruba 20 metrů od brány, který krásnou střelou využili a vstřelili vítězný gól.