Utkání sezóny 2009 - 2010

2.kolo      Fryčovice  - Staříč                    2:1    (0:0)       branky: Rumel Jan 2x

3.kolo      Starý Jičín - Fryčovice             3:3    (1:1)       branky: Rumel Jan 3x

sestava: Ivánek, Bonk, Konečný, Žurovec, Galásek, Žídek, Dětský, Kulhánek, Šlachta, Rumel, Kužel

Průběh utkání: 16 min. 0:1, 26 min 1:1, 46 min 1:2, 54 min 2:2, 67 min 3:2, v témže minutě vyloučen hráč Fryčovic Bonk za vzájemné napadení se spoluhráčem(dohrávalo se v deseti na obou stranách), 76 min 3:3.

4.kolo      Fryčovice - Kateřinice              3:0   (0:0)

Branky Fryčovic: 66 min. Baran , 78 min. Rumel z penalty , 81 min . Šlachta
Žluté karty: Randjak , Konečný , Zátopek, Kulhánek
Červená karta : Konečný Roman
Základní sestava: Brankář: Sikora Obrana: Galásek,Konečný,Žurovec, Randják Záloha:Kulhánek,Žídek,Baran,Šlachta Útok:Rumel,Kužel
Střídání: Zatopek za Žídka , Janek za Kužela , Šmiřák za Barana

V sobotním utkání se sousedními Kateřinicemi jsme chtěli potvrdit předešlé solidní výkony ziskem tří bodů před domácím publikem. Hrálo se rychlé bojovné utkání, veškeré šance však končily před oběma šestnáctkami. Ve druhé půli jsme nezachytili rychlý kontr hostí, Konečný zahrál rukou a byl po právu vyloučen. Paradoxně však tento moment jakoby vlil novou krev do žil domácím místo hostům a Lukáš Baran po závaru v šestnáctce hostí vsítil hlavou vitězný gól.Závěr utkání se tak dohrál v režii našich hráčů, když ještě přidali zasloužené další dvě branky, které vstřelili Rumel z penalty a Šlachta, který si doslova pohrál s hostujícím brankářem. Je nutno dodat, že si naši hráči za svou bojovnost a snahu vítězství víc než zasloužili!

5. kolo     Třebovice - Fryčovice            0:4 (0:1)

Naše mužstvo dospělých odjíždělo po vítězství v derby nad sousedními Kateřinicemi k dalšimu mistrovskému zápasu do Ostravy Třebovic. S cílem získat plný počet bodů a v roli papírového favorita chtělo navázat na zatím velmi dobré podzimní výsledky. Samotný zápas se však z naši strany neodvíjel dle našich představ, avšak ani domácí svou hrou příliš nepřesvědčili. Přesto jsme to byli právě my, kdo otevřel skóre zápasu, když chytrou přhrávkou za obranu Šlachta vyzval ke skórování Rumla. Po změně stran trenér Somr sáhl ke střídání a to se projevilo na hře záložní řady a rázem také narůstalo skóre v náš prospěch, kdy se po hezkých akcích ještě dvakrát trefil Honza Rumel a jednou Milan Kužel.

sestava: Sikora - Zátopek, Baran, Žurovec, Galasek - Janek, Kulhánek, Žídek, Šlachta - Rumel, Kužel

trener:Miroslav Somr
branky: 38min. Rumel, 57min. Rumel, 81.min Kužel, 86.min.Rumel
ŽK: Šlachta
střídání: Dětský za Janka , Hlavatý za Žídka a Šmiřák za Kužela

6. kolo      Fryčovice:Veřovice                  1:2 (0:1)

Po úterním pohárovém utkání se o víkendu znovu rozběhla mistrovská soutěž a určitě všichni fotbaloví příznivci našeho oddílu a nejen ti, byli zvědaví jakým výsledkem dopadne zápas dvou dosud neporažených celků z čela tabulky, tedy prvních Veřovic a druhých Fryčovic. Hrál se fotbal vynikající úrovně, v němž si v prvních minutách vytvořili domácí hráči tlak a gól opravdu visel ve vzduchu. Obránci hostí dělali co mohli, aby branku uchránili od pohromy a hlavičkovali míč dokonce z prázdné branky. Udeřilo však na opačné straně hráč hostí zatáhl míč po lajně odcentroval, Konečný míč nezasáhl a bylo vymalováno. Ve druhé půli se náš tým snažil o vyrovnání, přišla však nepřesnost v rozehrávce a hosté trestali podruhé. Naši hráči zbraně nesložili, což jim slouží ke cti a stálým tlakem se pokoušeli s výsledkem něco udělat, Petr Dětský napřáhl z dobrých 23 metrů a tyč hostujícího gólmana snad zvoní ještě tedˇ. Nakonec se přece jenom dočkali zasloužené branky, kterou vsítil z trestného kopu náš momentálně nejúspěšnější střelec Honza Rumel. To zbývalo do konce zápasu ještě 19 minut, ale kýžené branky k vyrovnání se již diváci nedočkali. Lze podotknout že remíza by byla asi spravedlivá, ale tentokrát tak potřebné štěstí prostě na naší straně chybělo. I tak však mohli odcházet diváci spokojení s předvedenou hrou obou celků.

Sestava: Ivánek -  Zátopek, Žurovec, Konečný, Galásek - Bonk, Dětský, Žídek, Kulhánek - Rumel Kužel
branky: 71min   Rumel Jan
střídání:Janek za Žídka
ŽK:Galásek , Žídek ,Žurovec
Trenér: Miroslav Somr

7. kolo   Odry : Fryčovice                        2:4 (2:2)

Po týdenní pauze a těsné domácí prohře s vedoucími Veřovicemi zajíždělo družstvo dospělých k dalšímu boji o mistrovské body do vzdálených Oder, tedy tam kde bychom chtěli konečně zlomit prokletí, neboť právě s tímto soupeřem se nám již tradičně nedaří. Pod Oderskými vrchy se hrál svižný fotbal lahodící oku diváka, v němž naši hráči přestříleli domácí borce. Již v 9.min šli naši hráči do vedení kdy samostatnou akci z půli hřiště zakončil Kužel nula jedna. Poté místo toho abychom navýšili své vedení po dvou jasných šancích, domácí ve 26.min srovnali, aby se ve 29.min ujali z penalty vedení. Ve 32.min se však probil mezi stopery Rumel a srovnal na poločasových dva dva. Ve druhé půli se naše obrana více stmelila a bylo jasné, kdo dá branku vyhraje. Běžela 70.min naši hráči rozehráli rohový kop, nejvýše vyskočil Žurovec, hlavou k tyči dva tři. Aby nebylo všemu konec o šest minut později Rumel zatáhl míč k brankové čáře, poslal jej přes velký čtverec proti noze sprintujícímu Kulhánkovi, jehož ránu zachytila až rozevlátá sít domácího gólmana dva čtyři. Naši hráči si již výsledek pohlídali a zlomili tak dlouholeté prokletí Oderských vrchů když naprosto zaslouženě odvážejí všechny body.

Sestava:  Sikora - Zátopek, Žurovec, Nedorost, Galásek - Kullhánek, Dětský, Bonk, Šlachta - Rumel, Kužel

střídání: Žídek za Dětského, Randják za Zátopka, Šmiřak za Rumla
ŽK:Šlachta , Galásek
branky: Kužel, Rumel, Žurovec, Kulhnek

8. kolo    Fryčovice: NFC Lichnov 2:2 ( 2:1)

Za nádherného počasí se utkaly dva celky z opačných pólů tabulky, Lichnov s cílem konečně urvat nějaký ten bodík a domácí udržet se v popředí tabulky,tedy naplno bodovat. Samotné utkání naznačilo, že výsledek z Veřovic kdy, hosté prohráli pouze o gól s vedoucím celkem nebyl náhodný. Domácí se pokoušeli zdolat hostující branku, ale již jako mnohokrát platilo, že když nedáš bohužel dostaneš. Toto pravidlo se zrodilo ve 20.min.utkání nula jedna. Domácí přidali na obrátkách, Šlachta zasprintoval předložil míč na zlatém podnose Rumlovi jedna jedna to se psala 35.min utkání. O dvě minuty později už bylo všechno jinak, Šlachta se probil do hostující šestnáctky byl faulován, jasná penalta a Rumel dva jedna. Domácí si vytvořili další šance kdy mohli jít do dvougólového brejku, bohužel se tak nestalo a hosté nás v 55.min potrestali znovu. Tlak domácích sílil, hostům byl navíc vyloučen hráč takže dohrávali o desíti, ale ani to nám přes obrovské množstvi gólových šancí nepomohlo ke třem kýženým bodům. Utkání tak skončilo smírem,  z něhož pochopitelně mají větší radost hosté, oproti tomu domácím přibylo vrásek na čele, chyby v obraně a neproměňovaní šancí to jsou bolesti které se příště nemusejí vyplatit.

Seatava: Ivánek - Galásek, Nedorost, Žurovec, Randják - Šlachta, Bonk, Žídek, Kulhánek - Rumel, Kužel
trenér:Miroslav Somr
branky: 35.min Rumel 37.min Rumel
ŽK:Konečný
střídání: 46.min Konečný za Žídka 86.min Zátopek za Bonka

9.kolo      Petřvald n.Mor.: Fryčovice 4:0 (1:0)

Nedělní utkání dvou sousedů v tabulce, čtvrtého Petřvaldu a třetích Fryčovic slibovalo tvrdý boj, který už mnohokrát tito soupeři svedli jak v 1.A třídě tak v nynější soutěži. Opak však byl pravdou, na nejhůře připraveném hřišti v soutěži bojovali pouze domácí, a tak po zásluze uštědřili našemu mužstvu čtyřbrankový debakl! Naši hráči předvedli doslova a dopísmene katastrofální výkon,takže se není co divit, že odjíždějí bez bodového zisku. Domácí nás sestřelili brankami v 16.min, ve 49.min, v 53. a v 56.min. Nutno dodat,že je jejich vítězství zcela zasloužené!
Sestava:

Sikora - Bonk, Nedorost, Žurovec, Galásek - Kulhánek, Baran, Dětský, Šlachta - Rumel Kužel
střídání: 46.min Žídek za Kužela 77.min Zátopek za Dětského
Trenér : Miroslav Somr
ŽK: Kulhánek

10.kolo  Fryčovice: Tichá 7:0 ( 3:0 )

Po debaklu v sousedním Petřvaldu a velkém zklamání svých fanoušků, hostili naši fotbalisté v bojích o další body v 1.B.třídě další tým, kterému se také nedaří dle jeho představ a to mužstvo Tiché. Oba týmy svá utkání o minulém víkendu prohrály, takže nastoupily s jasným cílem, domácí napravit si reputaci před svým publikem a hosté urvat nějaký ten bodík a posunout se v tabulce směrem nahoru. Za nepříznivého počasí, které se naštěstí během utkání jakž takž umoudřilo, vstoupili domácí do utkání s velkou vervou a odměnou jim byla branka již v sedmé minutě utkání, kdy Šlachta zatáhl míč, dal jej přesně pod sebe Kuželovi 1:0. To již měli domácí utkání ve svých rukou, když se k míči dostal opět Šlachta,z klepnul nádherně Rumlovi 2:0. Bylo vidět, že naši hráči mají hlad po gólech a výsledkem byla třetí branka v síti Tiché, to když se po rohovém kopu trefil Lukáš Baran a tímto výsledkem taky skončila první půle. Tento výsledek nevěstil pro hosty nic dobrého zvlášť když se ve 47.min trefil ze závaru před gólmanem hostí Šlachta. Běžela 63.min hosté se dopustili faulu, míč si postavil Petr Dětský a ranou, za kterou by se nemusel stydět žádný z ligových fotbalistů rozvlnil sít 5:0!To už byli hosté takzvaně na ručník, když se skóre měnilo znovu, tentokráte se psala 75.min a mezi střelce se zapsal opět Lukáš Baran.Na tabuli svítila šestka, ale domácím to bylo pořád málo, neuběhly ani tři minuty a diváci jásali posedmé, když skóre zápasu uzavřel Honza Rumel. Zbylých dvanáct minut se už dohrálo v poklidu až na jednu vyjímku, kdy po druhé žluté kartě dostal červenou Milan Kužel, když se zbytečně snažil vybojovat ztracený míč, ale budiž mu omluvou jeho mladická nerozvážnost. Návštěvnost silně ovlivnil déšť, ale ti co přišli odcházeli nadmíru spokojeni, s přáním aby se našim vydařil další zápas,který sehrají naši hoši za týden v Kozlovicích.
Sestava: Ivánek - Galásek, Žurovec, Nedorost, Randják - Kužel, Dětský, Baran, Kulhánek - Šlachta, Rumel
střídání:Zátopek za Randjáka,Hlavatý za Kulhánka
branky: 7.min Kužel, 22minRumel, 45minBaran, 47.minŠlachta, 63.min Dětský, 75.min Baran a 78.min Rumel

Fryčovice : Příbor  2:0

24.října.2009

Po týdenní přestávce, vynucené nepřízní počasí, kdy se v naší skupině odehrály pouze dva zápasy, přivítalo naše mužstvo tým Tatry Příbor,  který po sestupu z 1.A třídy tápe a hledá někdejší formu. Naopak naši hoši, kteří naposled vyprovodili družstvo Tiché sedmigolovým přídělem, se chtěli rozloučit se svými fanoušky vítězstvím, neboť zbývající tři zápasy, které naše mužstvo sehraje, sehraje na hřištích soupeřů. Opět se hrálo za nevlídného počasí, kdy nebyl vidět rozdíl, že se utkávají týmy z opačných pólů tabulky. Domácím vázla souhra a hosté reagovali podrážděně na každý výrok rozhodčího. Nebylo proto vidět za celý první poločas mnoho zajímavého, pouze se žlutilo na straně hostí. Druhá půle probíhala ve stejném stylu, za zmínku stojí 77.min, kdy domácí vybojovali míč, Honza Rumel zatáhl míč kolem postranní čáry, přízemním centrem přes celé vápno naservíroval Šlachtovi, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou klec 1:0. Vzápětí hráč Příbora uviděl červenou kartu, naprosto zbytečně se obořil na rozhodčího a bohužel tento nešvar se trestá, a tím oslabil své mužstvo v čase, kdy se dalo s výsledkem ještě něco udělat. Domácí ožili, po narážečce se dral ve vápně přes obránce hostí Honza Rumel, byl sražen, penalta, a sám postižený zvyšuje náskok domácích na 2:0 ! Na světelné tabuli svítila 86.min a široko daleko bylo slyšet jak domácím hráčům, tak i jejich fanouškům spadl kámen ze srdce. Zbytek utkání již proběhl v klidu, takže tři vytoužené body zůstaly i tentokráte doma.
Sestava: Ivánek- Nedorost Konečný Žurovec Galásek D.- Žídek   Dětský   Baran   Kulhánek - Rumel   Šlachta
Trenér:Miroslav Somr
ŽK:Galásek D.
střídání:Bonk za Žídka   Hlavatý za Kulhánka

Bílovec : Fryčovice 1:1 ( 1:0 )

Po posledním vítězném utkání,zajíždělo naše mužstvo do Bílovce, a tím by se dovršilo předposlední kolo,krajské soutěže 1.B.třídy skupiny D. Jelikož nám bylo odloženo soutěžní utkání s Kozlovicemi, pro nepřízeň počasí, zbývají našemu družstvu krom Bílovce, odehrát ještě dva zápasy, ale bohužel všechna tato utkání už sehrajeme na hřištích soupeřů. Máme tedy zápas k dobru, to by mohla být určitá výhoda, ale čekají nás nelehcí soupeři, tedy Suchdol nad Odrou a poslední zápas, derby v Kozlovicích. Ale nyní k samotnému zápasu v Bílovci. Všichni tři arbitři vyšli z kabin o deset minut později, a přítomným soudným divákům bylo rázem jasné proč asi?! Za mrazivého podzimního počasí se hrál rychlý, pohledný fotbal, a brzy se diváci dočkali i golu. Šlachta ztratil úplně zbytečně míč na půli hřiště a domácí s notnou dávkou štěstí, zakončili brejk 1:0! To naše hráče zvedlo ještě k lepšímu výkonu, protože místo jasné penalty, která měla být nařízena za hraní rukou, prohrávali, ale za žádnou cenu se nechtěli vzdát. Neustále se tlačili dopředu, agilně hrající Konečný prošel co mohl,byl sražen, jasná penalta avšak píštalka rozhodčího zůstala němá! Konečný obdržel žlutou kartu za protesty, místo aby ji dostal hned, ale to by musel faul nafilmovat a pan rozhodčí sám dobře věděl, čeho se v té chvíli dopustil !  Poločas tedy skončil vítězně pro domácí tým, ale muselo jim být jasné, že Fryčovice se nevzdají. Ve druhém dějství pokračoval fotbal výborné úrovně,d omácí ale i naši hráči využili každé možnosti k zaůtočení, takže se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo se opravdu na co dívat. Skóre však nadále bylo víc převáženo na stranu domácích, ale přišla 58.minuta hosté vydřeli míč, přihrávka do křídla kde se Honza Rumel zbavil obránců, nezištně posílá před branku zcela volnému Patriku Bonkovi a ten svým premiérovým gólem v dresu Fryčovic srovnává na 1:1! Ve zbývajících víc jak třiceti minutách chtěly oba celky strhnout vítězství na svou stranu, ale nikomu se to už nezdařilo. Remíza z Bílovce je pro náš tým určitě víc jak zasloužená!
          Sestava:  Sikora - Nedorost Konečný Žurovec Galásek - Kužel Bonk Baran Kulhánek - Šlachta Rumel
střídání: Žídek za Kulhánka,Randják za Bonka
ŽK:Konečný,Kulhánek

Kozlovice : Fryčovice 0:0

Odložený zápas 10.kola mezi domácími Kozlovicemi a naším mužstvem začal o půl  hodiny dříve, než byl původně stanoven začátek utkání. Jednalo se tak na popud  ČMFS, který vzhledem ke složitosti počasí měl obavy, aby se utkání dohrálo za  regulérní viditelnosti, a nebylo tak vrtkavostí letošního podzimu ovlivněno.  Počasí však bylo nádherné a fotbal přinesl vzruch před oběmi brankami, ale  zvítězit se nepodařilo ani jednomu mužstvu. V  ychlém bojovném utkání, byli  zpočátku domácí lepším mužstvem, poté se hra vyrovnala a i přes množství šancí  nebyl nikdo ze střelců úspěšný. O největší vzrušení se nejdříve postaral hostující  Žurovec, který byl za nesportovní chování po druhé žluté kartě vyloučen, a  podotýkám, že to není jeho první prohřešek kdy takto nesmyslně oslabil své  mužstvo! Pár minut nato domácí hráč hrubě fauloval Kužela a taktéž on se odebral  do šaten. Stav skóre i počet hráčů tak zůstal vyrovnán a remíza je pro oba celky  přinejmenším spravedlivá.
Sestava: Ivánek - Nedorost Konečný Žurovec Galásek - Kulhánek Bonk Baran Šlachta - Kužel Rumel
Střídání: Randják místo Konečného
ŽK: Nedorost, Rumel ,Bonk, Žurovec
ČK: Žurovec

Suchdol nad Odrou : Fryčovice 3:0 ( 1:0 )

Po vydřené remíze v Bílovci, se naše mužstvo znovu na cizí půdě utkalo s dalším  nepříjemným soupeřem, kterým byl tým Suchdola nad Odrou, a tamní zápasy bývají vždy na ostří nože, jak mezi hráči, tak i diváky. Tentokráte bylo vše v klidu, ale ani největší pesimista, by po dvaceti minutách první půle nevěřil co všechno se může stát. Náš tým začal velice aktivně, a výsledkem byly dvě stoprocentní šance ve čtvrté a čtrnácté minutě, které zazdil Honza Rumel. A jak už to tak bývá, domácí fotbalisté se po dvaceti minutách dostali k brance, Žurovec nesmyslně fauluje domácího hráče, který byl v těžké pozici,a rozhodčí zcela správně nařizuje pokutový kop 1:0 pro domácí! Tímto výsledkem také končí první poločas. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně, běží 49. min v gólové šanci opět Rumel a znovu neproměnuje. Oboustranně vyrovnaná hra končí v 61. min, další hrubice tentokráte druhého stopera Konečného a naši hráči jdou definitivně do kolen. To už nejsou schopni nic vymyslet a výsledkem naší nemohoucnosti, je třetí branka v síti, po hlavičce z rohového kopu v 71. min. Domácí dohrávají zápas v poklidu, a završují naši třetí podzimní porážku. Porazili jsme se sami, a možná by bylo dobré se zamyslet proč?
Sestava: Ivánek - Nedorost Žurovec Konečný Galásek - Kulhánek Baran Bonk Šlachta - Rumel  Kužel
Střídání:Pěčka za Bonka, Randják za Kužela, Žídek za Barana
ŽK: Galásek D., Nedorost, Žurovec